Polaków zasiłki w UK coraz mniejsze , ludzie listy piszą

Polaków zasiłki w UK coraz mniejsze , ludzie listy piszą

 

Witam. Chciałbym podzielić się własnymi spostrzeżeniami, zadać parę pytań i prosić o wyjaśnienia wielu niejasności które uprzykrzają mi życie.

Po pierwsze chciałbym powiedzieć że przez ostatnie pół roku coraz bardziej odczuwam brak jakiejkolwiek przychylności urzędów wobec nas imigrantów z EU zaczynając od szpitali , policji ,councilu i kończąc na ravenue.

Wiem że cały kraj czeka na brexit ale czemu to ma się odbijać na nas ludziach płacących wszystkie rachunki i podatki, czy naprawdę nas tak nienawidzicie?

Nie stwarzamy żadnych problemów to czemu jesteśmy traktowani jak ktoś gorszy?!!

Wracając do tematu to zrobiłem dwa porównania w których pokaże że jest coś nie tak i proszę o wyjaśnienie.

 

1) porównałem dochody i wydatki mojej rodziny przed i po zmianie mieszkania i pracy ( zeszły i bieżący rok). Wcześniej zarabiałem o 15p na godzinę więcej, pracowałem więcej godzin (40 teraz 39), miałem kobietę w ciąży, teraz mam kolejne trzecie dziecko, płaciłem mniej za wynajem i miałem mniejszy council tax( wcześniej bandA teraz band.

Dlatego nie mam żadnego pojęcia dlaczego moje benefity poszly w dół mimo że moje wydatki w porównaniu poszły w górę średnio 10-15%, przy czym zarobki poszły w dół?!

Cena wody i gazu i energii, tax, emerytura poszły w górę. Czy to nie jest troszkę frustrujące biorąc pod uwagę że pensja wzrośnie 3-5% , a podwyżki są wszystkiego minimum 3% NA PRODUKCIE.

2) TO PORÓWNANIE JEST JESZCZE BARDZIEJ SMUTNE I DAJE ODCZUCIE DYSKRYMINACJI!!!!

Przez takie fakty My czujemy się jak ludzie gorszej kategorii!!!! Tylko czym sobie na to zasłużyliśmy!!!! Porównałem moje dochody i benefity ze znajomym Anglikiem ( z wiadomych powodów chce pozostać anonimowy) i:

a) otrzymuje większą kwotę house benefit pomimo że ma tylko 2 dzieci ,płaci bandA i ma dom z trzema sypialniami

b) zarabia więcej na godzinę o około 15p i pracuje 40 godzin plus nadgodziny.

c) po otrzymaniu domu z councilu dostał 2 tyg bez czynszu na czas przeprowadzki i jednorazowe bony na farby i inne produkty potrzebne do remontu.

Także podsumowując te wszystkie aspekty i dowody uważam że jesteśmy dyskryminowani i traktowani jak ludzie drugiej kategorii nie chcąc nazywać tego rasizmem czy niewolnictwem.

Czytelnik z Blackpool

22 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *