Polak zatrzymany przemyt narkotyków 1 miliona port Harwich

Polak zatrzymany z ciężarówką, narkotyki za 1 miliona port Harwich

 

Przejęto kokainę o wartości prawie 1 miliona funtów, w paczkach podpisanych „Trump” w porcie Harwich.

Funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli narkotyki klasy A w ciężarówce z ładunkiem ręczników papierowych w porcie Harwich International po tym, jak badanie rentgenowskie ujawniło nieprawidłowości. Przeszukanie, przeprowadzone 31 stycznia, ujawniło 11 paczek w jednym z pudełek, w których wykryto kokainę.

Każda paczka była opakowana w celofan, a pod nim widniał wydrukowany wizerunek amerykańskiej flagi opatrzony napisem „Trump„.

27-letni Polak został aresztowany i zwolniony w śledztwie przez NCA, podczas gdy dochodzenie jest kontynuowane.Straż graniczna powiedziała, że jej funkcjonariusze używają zaawansowanego technologicznie sprzętu wyszukiwawczego do zwalczania przestępczości imigracyjnej i wykrywania zakazanych i ograniczonych towarów, które przemytnicy próbują wprowadzić do kraju.

Techniki wyszukiwania, w tym psy tropiące, detektory dwutlenku węgla, monitory pulsu i skanery, są wykorzystywane do wyszukiwania pasażerów na gapę, narkotyków, broni palnej i tytoniu.

Każdy, kto ma informacje o działalności, którą podejrzewa o powiązania z przemytem, ​​powinien zadzwonić pod numer 0800 59 5000.

A consignment of cocaine was found in in a lorry load of paper towels at Harwich Port. Picture: BORDER FORCE

Konrad W

13 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime