Polak nie zarejestruje statutu na wyspach na iPhone

Polak nie zarejestruje statutu na wyspach na iPhone

 

Aplikacja dla obywateli UE Rejestracja w serwisie Brexit nie będzie działać na urządzeniach iPhone, ogłosił rząd

Urzędnicy brytyjscy sugerują, że obywatele UE mogą pożyczyć komuś innemu telefon.

Aplikacja mobilna opracowana przez rząd, aby umożliwić obywatelom UE rejestrację statusu rozliczeniowego przed Brexit, nie będzie działać na iPhone’ach, przyznają urzędnicy Home Office.

Oprogramowanie będzie działać tylko na telefonach z Androidem, ogłoszono na spotkaniu w Brukseli między posłami do PE a urzędnikami Home Office, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii, aby wyjaśnić system rejestracji.

Przemawiając po spotkaniu, brytyjscy urzędnicy bagatelizowali problem i powiedzieli, że jest to „tylko część procesu” i że dostępne będą „alternatywne możliwości.
„Nie mogę zrozumieć, dlaczego Home Office tworzy łatwą w użyciu aplikację, której nie można w pełni wykorzystać na iPhonie. Nie do wiary – powiedziała Bearder.
Sekretarz Domowy, Amber Rudd, obiecała, że rejestracja ​​będzie łatwa w użyciu, nie będzie działać na iPhone’ach, ponieważ nie ma możliwości odczytu chipa w paszporcie biometrycznym.

Przemawiając po wtorkowym spotkaniu Guy Verhofstadt, koordynator Brexit Parlamentu Europejskiego, który zwrócił się z oficjalną wizytą do Brukseli do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powiedział, że zwróci się do brytyjskich władz o rozstrzygnięcie różnych „znaków zapytania” dotyczących procesu rejestracji.

Parlament Europejski mówi, że każdy system powinien być „deklaracją”, a nie wnioskiem, który rząd brytyjski musiałby rozpatrzyć. Eurodeputowani chcą również, aby system był bezpłatny dla obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie mieli oni udziału w decyzji w sprawie Brexitu.

Verhofstadt dodał również, że każda rodzina obywateli UE powinna jedynie sporządzić jedną deklarację zamiast jednej dla każdej osoby w nim, oraz że muszą istnieć specjalne przepisy dla osób podatnych na zagrożenia lub osób, które nie są w stanie korzystać z cyfrowego systemu rejestracji.

Rzecznik rządu brytyjskiego powiedział: „Opracowujemy od podstaw nowy, cyfrowy, usprawniony, przyjazny dla użytkownika system dla obywateli UE, aby zabezpieczyć ich prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu UE.

„Technologia będzie odgrywać istotną rolę w prostym upraszczaniu aplikacji, ale jest to tylko część procesu dla tych, którzy zdecydują się z niej korzystać, a dla wszystkich kandydatów dostępne będą alternatywne nie-cyfrowe trasy w celu udowodnienia swojej tożsamości.
„Nasz dobrowolny system rozliczeń zostanie otwarty jeszcze w tym roku i nadal będziemy ściśle współpracować z firmami technologicznymi, a także innymi interesariuszami w zakresie ich projektowania.

Znalezione obrazy dla zapytania iphone napis

Konrad W

 

25 kwietnia 2018