Polak Krauze w UK złapany z bronią i telefonami premiera, ministra spraw zagranicznych.

Polak Krauze w UK  złapany z bronią i telefonami Premiera i Ministra spraw Zagranicznych.

 

Polak który usiłował przemycić do Wielkiej Brytanii nielegalną brńi, w tym kuszę, topór i imitację broni palnej, wrócił do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej stali się podejrzliwi, ponieważ miał przy sobie dużą ilość bagażu. Podczas przesłuchania Polak  powiedział że przebywa w Wielkiej Brytanii, aby odwiedzić swoją żonę. Miał listę telefonów, w tym numery telefonów premiera i ministra spraw zagranicznych.

Jego bagaż został przeszukany, a oficerowie znaleźli całą game broni, która obejmowała również gaz pieprzowy, scyzoryk, paralizator, magazynek na imitację broni palnej 9 mm przeznaczonej do wypuszczania gazu, długie srebrne zaciski, katapultę i niewielką pałkę do latarki.

An image of a weapon.

Chris Philp, minister ds. prawa imigracyjnego i sądów, powiedział:

Ten śmiercionośny zapas broni mógł spowodować poważne szkody, więc jestem niezmiernie wdzięczny za działania funkcjonariuszy Straży Granicznej. Aresztowanie Polaka powinno działać odstraszająco na każdego, kto rozważa wniesienie broni do kraju, ponieważ jeśli to zrobi, zostanie aresztowany. dmówiono mu również wjazdu do Wielkiej Brytanii. Następnie POlak stwierdził, że jest agentem MI5 pracującym w Niemczech .

Polak Krause na rozprawie w Sądzie Koronnym w Hull w dniu 17 listopada przyznał się do pięciu zarzutów posiadania broni ofensywnej. Został skazany na 6 miesięcy w zawieszeniu .

Został wydalony z Wielkiej Brytanii we wtorek 24 listopada.

https://www.gov.uk/government/news/polish-man-caught-with-lethal-weapons-at-hull-docks-removed-from-uk

Konrad W

8 grudnia 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Crime