Polak do deportacji po skazaniu za znęcanie partnerki.

Polak do deportacji po skazaniu za znęcanie partnerki.

 

Polak w obliczu deportacji po skazaniu go za znęcanie się i pobicie partnerki.

Sędzia określił Piotra Kawalca jako „tyrana i tchórza” i powiedział, że jeśli chodzi o jego deportację, „im wcześniej ona nastąpi, tym lepiej”.

Jak dowiedział się sąd koronny w Swansea, ​​łańcuch wydarzeń, które doprowadziły 33-latka na ławę oskarżonych, rozpoczął się, gdy policjanci dostali telefony od ludzi zaniepokojonych zachowaniem mężczyzny z nożem, pijącego na ulicy w Blaenymaes z innymi mężczyznami, w pobliżu bawiących się dzieci.

Kawalec został zatrzymany w Blaenymaes Drive i przeszukany – policja znalazła nóż i niewielką ilość narkotyku; siarczanu amfetaminy, lepiej znanego jako ‘Speed’.

Prokurator James Hartson, powiedział, że Kawalec powiedział funkcjonariuszom, że pracuje jako śmieciarz, znalazł nóż i go zatrzymał. Speed, jak powiedział, był dla jego własnego użytku. Kawalec został zwolniony za kaucją i wrócił do domu, ale tego wieczoru stracił panowanie nad sobą, gdy nie był w stanie odnaleźć swojego portfela, i zaatakował swoją partnerkę, bijąc ją wielokrotnie. Potem poszedł oglądać telewizję.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, jak dowiedział się sąd, Kawalec wielokrotnie „upokarzał” swoją dziewczynę, m.in. sprawdzając jej telefon komórkowy, domagając się pokazywania paragonów na wszystko, co kupiła, oraz znęcając się słownie.

Pan Hartson powiedział, że wszystkie przestępstwa miały miejsce, podczas gdy oskarżony odbywał wyrok w zawieszeniu za pobicie tej samej kobiety.

Za posiadanie noża Kawalec został skazany na sześć miesięcy więzienia, 12 miesięcy za atak, powodując rzeczywistą krzywdę, a za agresywne zachowanie – sześć miesięcy – łącznie dwa lata.

Dodatkowo za napaść przez pobicie został skazany na trzy miesiące i za posiadanie narkotyków na jeden miesiąc. Nie nałożono osobnej kary za naruszenie zasad wyroku w trybie zawieszenia.

Katarzyna Cz

29 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime