Polak aresztowany na lotnisku w Edynburgu i wysłany do domu

Polak aresztowany na lotnisku w Edynburgu

 

Pan Ryszard M. pracował w Wielkiej Brytanii od 9 lat.

Mieszkał w Leeds.

Jego firma budowlana dostała zlecenie na wykonanie pracy w Edynburgu.

Będąc już w Edynburgu postanowił wyjechać do Polski odwiedzić znajomych.

Po tygodniu wrócił i został aresztowany na lotnisku.

Następnie skierowany do ośrodka deportacyjnego, gdzie po trzech tygodniach został wywieziony do Polski rejsowym samolotem. Nawet nie czekano na samolot wojskowy który wywozi Polaków, mówi do telefonu ale „załadowano” go samolotu rejsowego.

Okazało się iż Polak w roku 2002 miał kolegium.

Choć sprawa była tak dawno i już dawno powinna być wymazana z akt w Polsce to jednak nie była i został deportowany. Dowiedział się także, iż zostaje wstrzymany jego przyjazd do 5 lat na teren Wielkiej Brytanii.

Polak mieszkał sam na terenie wysp i choć miał rzeczy w swoim domu oraz samochodów i nie zrobił żadnego przestępstwa na terenie Wielkiej Brytanii już nie może pracować.

Problemy jego jednak dotyczą jeszcze 9 letnich lat pracy na wyspach, które będą mu potrzebne aby udokumentować lata pracy do emerytury, niestety nie ma dokumentów i odmówiono mu zasiłek dla osób bezrobotnych w Polsce.

Według przepisów Home Office , stwarzał zagrożenie dla społeczeństwa na wyspach.

Jak powiedział do telefonu, w ośrodku deportacyjnym jest olbrzymia ilość Polaków. Mamy do niego numer telefonu do Polski w przypadku gdyby ktoś chciał nam zarzucić że piszemy nie prawdę.

Konrad W.

14 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime