Polacy sprzed wojny deportacja? Szefowa Home Office podaje się do dymisji w UK

Polacy sprzed wojny deportacja? Szefowa Home Office podaje się do dymisji w UK

 

Amber Rudd rezygnuje z pracy jako minister spraw wewnętrznych pośród skandalu imigracyjnego Windrusha i nie tylko.

AMBER Rudd zrezygnowała ze stanowiska Home Secretary po tym, jak ogłosiła, że ​​wprowadziła w błąd Parlament w kwestii celów związanych z usuwaniem nielegalnych imigrantów. Rząd ogłosił w czerwcu, że rząd nie ma konkretnych celów w zakresie usuwania nielegalnych imigrantów.

Ale krytycy twierdzili, że zwodzi ona Parlament, gdyż wyciekła notatka Home Office gdzie odnosiła się do celu  2800 osób egzekwowanych powrotów na lata 2017-18.

Dziś  ogłoszono, że premier Teresa May zaakceptowała rezygnację pani Rudd po prawie dwóch latach pełnienia tej funkcji.

Rzecznik Downing Street powiedział: „Premier przyjął dziś rezygnację Home Secretary”.W swoim liście do pani May, pani Rudd powiedziała: „Uważam, że jest to konieczne, ponieważ nieumyślnie wprowadziłem w błąd Komitet do Spraw Wewnętrznych nad celami dotyczącymi usuwania nielegalnych imigrantów podczas ich pytań dotyczących Windrush.

„Odkąd pojawiłem się przed Komisją Selekcyjną, zapoznaam się z poradami, które mi udzielono w tej sprawie i otrzymałam informacje, które wymieniają cele. Powiniennam byał o tym wiedzieć, a ja biorę pełną odpowiedzialność za to, że nie byłam.” Komentując w szczególności skandal z Windrush, dodała: „Skandal z Windrush słusznie oświetlił ważną kwestię dla naszego kraju.

„Jak często instynkty Brytyjczyków mają rację.„Chcą, aby ludzie, którzy mają tu prawo żyć, byli traktowani uczciwie i humanitarnie, co czasami nie miało miejsca.„Ale oni także chcą, aby rząd usunął tych, którzy nie mają prawa tu być.Miałem nadzieję w nadchodzących miesiącach na opracowanie polityki, która pozwoliłaby rządowi na spełnienie obu tych ważnych celów – w tym przygotowanie pilnych aktów prawnych w celu zapewnienia ochrony praw pokolenia Windrush”.

Zastępca lidera Partii Pracy, Tom Watson, powiedział: „Widzę, że Amber Rudd nosi puszkę dla osoby pierwotnie odpowiedzialnej za ten skandal – Theresa May.” Liberalna demokrata, poseł Layla Moran, powiedziała: „Rząd nie ma planu i nie ma pojęcia. „Rezygnacja sekretarza domowego uwydatnia całkowity chaos, w jakim się znajdują. Szczerze mówiąc, są pozbawieni sterów.”

Jej decyzja o ustąpieniu stanie się poważnym ciosem dla pani May, która publicznie ogłosiła w niej swoje „pełne zaufanie” jeszcze w piątek.Jeszcze zanim oskarżono ją o wprowadzające w błąd posłów, była pod ostrzałem, gdy zajmowała się skandalem Windrush.

Furorę wywołano, gdy obywatele POLSKI, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w latach powojennych, byli niesłusznie zagrożeni deportacją.

Wniosek – to pokazuje klasę polityków Brytyjskich do Polskiego „motłochu” gdzie mówi się i pokazuje politykom z nad Wisły że robią źle a Oni mówią że to nic. Przykład Burmistrza Waltz z Warszawy gdzie sprzedawano i odbierano kamienice ludziom nielegalnie a dalej siedzi w urzędzie czy Pawlak podpisał umowę na gaz dla Polski najdrożej a PIS dalej trzyma go w pracy w Spółce Skarbu Państwa. Duda obiecał publikacje raportu WSI kto był agentem rosji w Polsce ale gdy wygrał wybory zmienił zdanie.

 

Konrad W

 

30 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka