Polacy skazani, rok więzienia, nieprawidłowe odżywianie dzieci. Lancashire

Polacy skazani, rok więzienia, nieprawidłowe odżywianie dzieci. Lancashire

 

Polscy rodzice, którzy prawie nie karmili ich ośmioletniej córki i jej sześcioletniego brata, zostali skazani na karę 48 tygodni pozbawienia wolności.

Dzieci były świadkiem powtarzającej się przemocy pomiędzy parą i często kładły się spać bez spożycia posiłku, aby uniknąć widoku awantury rodziców.

Dziewczynka powiedziała swojemu nauczycielowi, że nie jadła poprzedniego wieczoru, ponieważ w domu była tylko bryła sera i błagała go, że nie chce wracać ze szkoły do domu.

Sędzia Simon Newell powiedział, że wyrok pozbawienia wolności dla rodziców nieprawidłowo odżywianych prze nich dzieci był konieczny ze względu na powagę sprawy.

Para przyznała się do zaniedbywania swoich dzieci między 1 września a 19 grudnia 2015 roku, co potwierdzili równie pracownicy socjalni.

 

Prokurator Joe Allman, powiedział: „Kiedy pracownicy socjalni zbliżyli się do domu, usłyszeli krzyki na chłopca, który był wyraźnie zdenerwowany.

„Matka zamknęła drzwi przed pracownikami socjalnymi, którzy następnie zadzwonili po policję”.

Rodzice zostali aresztowani.

Podczas gdy funkcjonariusze rozejrzeli się po domu i znaleźli nieodpowiednią żywność.

Jedyną rzeczą, jaką miały dzieci do jedzenia, to były kanapki, które zrobiły sobie same, zeznali policjanci, którzy przybyli na miejsce.

Dziewczynka powiedziała funkcjonariuszom, że widziała jak jej matka biła i kopała ojca, a także że rodzice bardzo często kłócili się i nie mogła spokojnie odrabiać prac domowych.

Ponadto chłopiec powiedział, że jego mama próbowała pchnąć ojca w dół po schodach i splunęła na niego.

Zachowanie dzieci było takie „jakby były one głodne”, dodali policjanci.

Jest to już drugi przypadek zaniedbania dzieci, który trafił na pierwsze strony gazet w Lancashire w tym samym tygodniu.

Klaudia S.

18 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham