Polacy przegrywają w ilości muzułmanów na wyspach.

Polacy przegrywają w ilości muzułmanów na wyspach.

 

Liczba Muzułmanów w Wielkiej Brytanii może potroić się do 13 mln po „rekordowym” napływie

Populacja Muzułmanów w Wielkiej Brytanii ma się potroić w ciągu 20 lat, zgodnie z prognozami z Pew Research Centre. Zgodnie z modelem, który zakłada średni poziom migracji, liczba muzułmanów w kraju wzrośnie z 4,1 mln do 13 mln w 2050 r.

Amerykański think tank twierdzi, że Wielka Brytania była głównym celem podróży zarobkowych do Europy, podczas gdy Niemcy były głównym celem dla uchodźców.Powiedział, że badania miały miejsce po ​​”rekordowym napływie osób ubiegających się o azyl uciekających przed konfliktami w Syrii i innych krajach, głównie muzułmańskich”.

Wielka Brytania ma również jedną z największych luk w płodności między muzułmanami i nie-muzułmanami, z muzułmańskimi kobietami mającymi średnio 2,9 dzieci w porównaniu do 1,8 dzieci rodziców niemuzułmańskich.

Oznacza to, że nawet jeśli migracja miałaby się całkowicie zatrzymać, liczba ludności w tej grupie wzrosłaby o ponad 3 procent w Wielkiej Brytanii, a także we Francji, Włoszech i Belgii. Dokument sugeruje, że jeśli migracja będzie kontynuowana w tym samym tempie, ale ruch uchodźców zostanie zatrzymany, Wielka Brytania będzie miała najwyższą całkowitą populację muzułmanów w UE, czyli 13mln, co stanowi 16,7% całej populacji kraju.

Obecnie kraj znajduje się za Niemcami i Francją, jeśli chodzi o liczbę muzułmanów. Badanie pokazuje również, że Wielka Brytania ma jeden z niższych poziomów wrogości wobec uchodźców z Iraku i Syrii.Jedna na trzy osoby postrzega ich jako poważne zagrożenie, w porównaniu do 39% we Francji, 42% w Hiszpanii i 60% w Polsce.Stwierdzono, że ludzie w krajach o niższej ogólnej liczbie uchodźców częściej wierzą, że stanowią oni zagrożenie.

Według danych z Oxford Migration Observatory, jeden na pięciu obcokrajowców mieszkających w UK jest Muzułmaninem. Polaków jest około miliona .

oto wykaz ile będzie w Europie

Znalezione obrazy dla zapytania how many muslim people in uk

Katarzyna Cz.

 

30 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii