Polacy pakują walizki z wysp, dzięki Tusk. Wymagania dla emigrantów.

Polacy pakują walizki z wysp, dzięki Tusk. Wymagania dla emigrantów.

 

Z przecieku, jaki opublikował The Guardian wynika, że UK wcale nie ma zamiaru obejść się z imigrantami unijnymi lekko i lepiej nie planować swojej przyszłości w tym kraju. Poniżej przedstawiamy kluczowe punkty jakie zawierał dokument. Premier nie chce komentować dokumentu, którego przeciek trafił do gazet.

1. Polityka imigracyjna UK zmieni się drastycznie i będzie podzielona na trzy fazy:

– Fazę inicjująca, która będzie dotyczyła zmian w dotychczasowych prawach dla imigrantów,

– fazę wszczepiania, która ma trwać okres dwóch lat,

– fazę finałowa, w której najtwardsze nowe przepisy zostaną wprowadzone.

2. Brytyjczycy mają być traktowani priorytetowo.

Chodzi tu przede wszystkim o to, że inicjatywa migracji ma być dobro obu stron, w tym przypadku zamiast koncentrować się na tym aby imigrantom było dobrze, UK będzie brało pod uwagę czy dany imigrant przynosi korzyści dla UK. Jednym słowem, można tu przytoczyć powiedzenie ‘Nie pytaj co Anglia zrobiła dla ciebie, zapytaj co ty zrobiłeś dla Anglii’. Nawet imigranci, którzy pracują, a są tu z rodzinami biorą więcej niż dają, ponieważ dzieci korzystają z darmowej edukacji, służby zdrowia, mało tego często całe rodziny korzystają z dodatków np do małej wypłaty, bądź dofinansowania do domu. Jednocześnie płacąc niewielkie podatki. Niewielkie podatki wiążą się z małymi zarobkami, a te najczęściej dotykają ludzi noże wykształcenia i kwalifikacji. Brytyjski rząd sam ma problem z bardzo dużą liczbą bezrobotnych Brytyjczyków, którzy nie mają żadnych kwalifikacji, i zamiast płacić im zasiłki dla niepracujących i opłacając czynsz w domach socjalnych, mogliby oni pójść do prac, które dziś w większości wykonują imigranci z Unii Europejskiej, przede wszystkim Polacy.

3. Kontrola paszportowa.

Zapomnij o posługiwaniu się dowodem osobistym, będziesz musiał mieć paszport.

4. Podczas fazy drugiej oprócz paszportu obowiązkiem będzie posiadanie biometrycznego dokumentu wydanego przez Home Office lub paszportu biometrycznego, niewykluczony będzie obowiązek posiadania obu dokumentów.

5.Każdy, kto będzie chciał aplikować o stały pobyt na terenie UK, będzie musiał mieć pobrane odciski palców.

6. Większość pracowników nie dostanie pozwolenia na pozostanie w UK dłuższego niż na okres dwóch lat. Przede wszystkim mowa tu o pracownikach, którzy nie maja żadnych kwalifikacji, wykształcenia, bądź nie znają języka angielskiego.

7.Rodzina osoby, która będzie miała pozwolenie na pobyt w UK nie będzie już automatycznie traktowana w ten sam sposób, jak było do tej pory. Bedą przedstawione zupełnie inne przepisy, gdzie po prostu nie będzie się opłacało mieszkać w UK z rodzina, bądź trzeba będzie wykazać duży dochód aby rodzina mogła dołączyć.

8.Ludzie przyjeżdżając do UK będą musieli wykazać wystarczający dochód tak aby mogli się utrzymać.

9.Faworyzowanie obywateli brytyjskich przy zatrudnieniu. Pracodawcy bedą mieli obowiązek upewnienia się, że nie mogą zatrudnić pracownika lokalnego zanim zatrudnia imigranta z Unii. Wymóg aby Europejczyk, który ma prawo pobytu po utraconej pracy został przetransferowany do innej pracy, a nie korzystał z zasiłku dla bezrobotnych. Maksymalna redukcja pracowników bez kwalifikacji oraz brak możliwości sprowadzenia przez nich rodzin.

10.Planuje się również wprowadzenie podobnej formy jaka jest stosowana w USA jeśli chodzi o przekraczanie granicy UK. Mianowicie, wprowadzenie ETA (electronic travel authorisation), który będzie miał na celu wyeliminowanie osób, które weszły w konflikt z prawem poza UK.

11. Jeśli jesteś osoba która poszukuje pracy, zarejestrowana jako Jobseeker ( czyli bezrobotna)  i pobierasz zasiłki nie ,mając historii zatrudnienia będzie działało to wielce na twoja niekorzyść.

12. Długi, kary sądowe, ogłoszenie bankructwa czy wszelkie wykroczenia bądź przestępstwa na lub poza terenem UK niestety minimalizują twoje szanse na możliwość pobytu stałego w UK.

Pomoc pisz na info@polishcommunityuk.org.

A co chodzi że Brytyjczycy uderzyli ostro

Premier May proponowała Brukseli fajną propozycję czyli aby wszyscy emigracji automatycznie którzy są już na wyspach dostali stały pobyt bez konieczności składania na rezydenturę. To był dobry pomysł gdyż wielu Polaków i Emigrantów nie może udokumentować stałej pracy. To siedzieli na zasiłkach dla bezrobotnych , to latali do Polski , Rumunii, Bułgarii, Litwy odpocząć itd.

Niestety Donald Tusk i cała „banda lewackich Polityków ” nie zgodziła się i zaczęła jeszcze więcej żądać . A to że sąd w Strasburgu ma działać na terenie Wielkiej Brytanii, a to że Brytyjczyk może pracować tylko w jednym kraju Unii ( ale emigrant na wyspach może i w Szkocji i w Walii i w Anglii ) oraz Bruksela zażądała że emigranci na wyspach mogą ścigać rodziny bez żadnych zakazów i ilości. Bruksela nie rozumie że jest nadmiar emigrantów na wyspach , przy wysokiej kwocie wolnej od podatku i wysokich benefitach Budżet nie „wydala” dlatego zabrano dotacje na trzecie dziecko i służba zdrowia nie ma pieniędzy.

Premier May 3 razy podawała dłoń dla Polityków Brukseli aby rozsądnie załatwić sprawę z emigrantami niestety szef Unii Polak Donald Tusk i Bruksela chce więcej i więcej.Dlatego podziękuj Tuskowi, Junkerowi i Merkel że będziesz pakował walizki z Wielkiej Brytanii , już dawno mówimy Brukselę i Unię mogą naprawić tylko ludzie podczas głosowania na wybory Posłów do Europarlamentu, wybory w roku 2019.

Jednym słowem.

Słowa Tuska zaczynają się spełniać że Polacy będą wracać do Polski. Przez 3 letnie jego Rządy w Brukseli zniszczono bezpieczeństwo Unii, zginęło tysiące ludzi w zamachach, zgwałcono kobiety, wyśmiał Davida Camerona który chciał reformować Unię, przegrał referendum w Holandii o przyłączenie Ukrainy do UE, Wielka Brytania wyszła z UE, teraz niszczą życie ludzi na wyspach. Przepisy te zredukują emigrację oraz praktycznie zmniejszą do 0 nowych którzy chcieliby zostać na stałe na wyspach.

Problem jest taki z lewackim Rządem w Brukseli że idą na wojnę gospodarczą z Londynem !!! dlatego żądają cały czas lub straszą, robił to Tusk przed Brexitem kiedy powiedział że w chwili wyjścia z UE , Anglia będzie miała sól na talerzu nie ciastko, teraz dalej straszy, niestety Wielka Brytania to mocarstwo i nie będzie dawała się zastraszyć. Tusk myśli że ma przed sobą Polaków w Polsce i uwierzą we wszystko co im mówi. Stosuje taką politykę w stosunku także do Wielkiej Brytanii ale Londyn nie klęknie na kolana co chce Tusk i Bruksela.

Oto poniżej jeszcze raz co proponowała pani May a „Tusk i banda Brukselskich Lewackich Eurokratów” się nie zgodziła bo chce ukarać Londyn za to ze wychodzi z Unii Europejskiej, niestety za głupotę Brukseli czyli złe traktowanie Brytanii w Brukseli gdy była w UE  będą płacić zwykli ludzie. Teraz widzisz że głosowania na partię lewackie kończy się tak że oni robią swoje kariery, niestety ludzi mają głęboko gdzieś.

Oto propozycję dla emigrantów w UK po 2019 roku.

Jak zawsze te historyczne słowa –  jak Tusk straszył Londyn że będzie miał sól zamiast ciastka na stole. Czy szef Unii Europejskiej powinien mówić takie słowa ? Przecież kraje Unii stracą dobrego płatnika do budżetu kim była Brytania oraz ludzie stracą pracę na wyspach. Ale to odróżnia ludzi mających dobro bo Premier May powiedziała po Brexit że chce aby Unia Europejska rozwijała się razem z Wielką od Brukselskiej elity która myśli tak – kto nie jest z nimi i chce prowadzić kraj po swojemu jest ich wrogiem i trzeba go zniszczyć.

 

Konrad W

 

 

6 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

8 komentarzy
 1. Jasne. Tak Polacy sie pakuja ze w sklepach nie ma juz walizek. Nikt z UK nie planuje wyjezdzac… smieszny jest ten artykul…

  • Przemo. Proponuję, żebyś na FB zapisał się do grupy: Wielkie i małe powroty z UK do PL. Nie musisz tam nic publikować. Wystarczy, że będziesz obserwować. Ja tak robię i myślę, że jesteś w wielkim błędzie.

 2. czekam tylko az ten rudy zdrajca zgnije w piedlu i zostanie rozliczony za działąnia na szkode Polski na rzecz Niemiec.

 3. Czyli reasumując wyjada
  nieroby na zasiłku kombinatorzy, ludzie którzy mieli bądź maja konflikt z prawem na terenach własnego kraju czyli uciekali przed prawem,
  nie wykształceni, nie wykwalifikowani, i co w tym złego? Ja tu widzę same pozytywy także dzięki bruksela za pomoc
  . 🙂

 4. Widać od razu jaka to gęba fałszywa ciekawe gdzie on wróci bo do polski to będzie miał przesrane przez PIS ,a na pewno takiego gówna do rządu nie węzmą chyba że na cleaner.

  • Widzę Mario „po 3 latach w Anglii po angielsku jeszcze nie mówi, a po polsku już nie mówi” – cleaner. Po polsku mówi się sprzątacz, bądź jak wolisz konserwator powierzchni płaskich. Absolutnie nie żebym broniła Tuska. Ale zwróćcie uwagę na to że on jest niedecyzyjny jeśli chodzi o negocjacje w sprawie Brexitu. Wymyślacie cuda na kiju, artykuł jest tak stronniczy że czytałam go z obrzydzenie. Autor tych wypocin chyba uważa UK za raj na ziemi. A co z wysokimi podatkami, insurance a w zamian za to miesięczne bądź dłuższe kolejki do lekarzy i nie mówię tu o specjalistach, leczenie na poziomie lat 80-tych. Ogólny brud, smród i ubóstwo. Autor tego artykułu czeka chyba na poklask ze strony leniwych beneficiarzy którzy wyjechali do Anglii bo w Polsce nie chciało się pracować, a w UK się „szlachta” rozmnozyla i ciągnie beneficiki ile się da. A to wszystko z pieniędzy ludzi którzy wyjechali z nadzieją na zarobek, ciężko tyraja a jak przychodzi co do czego to nawet nikt w UK nie udzieli im pomocy bo NHS nie ma już pieniędzy. Za to dla beneficiarzy jest wszystko. Także polecam na przyszłość trochę obiektywizmu.
   Pozdrawiam

 5. Ten punkt o faworyzowaniu obywateli Angielskich podczas aplikowaniu o pracę jest po prostu super…. powodzenia Anglio

Komentowanie jest wyłączone.