Polacy oddają i tracą benefity. Kontrole dokładne, przykłady z życia

Polacy oddają i tracą benefity.

Przykłady z życia

 

Urzędy w Wielkiej Brytanii kontrolują emigrantów jeśli chodzi o pobieranie zasiłków, oczywiście kontrole były i będą ale będą ostrzejsze. Jest to spowodowane olbrzymią ilością emigrantów pobierających różne zasiłki.

Oczywiście zdarzają się przypadki niesprawiedliwe kiedy Polacy muszą oddawać albo już nie dostają.

Przykład pierwszy.

Pan Kamil ( imię zostało zmienione ) pracował w Wielkiej Brytanii 2.5 roku. Pracował w w sposób ciągły bez przerw. Następnie stracił pracę więc zapisał się na zasiłek dla bezrobotnych. Państwo opłacało dom, dostawał zasiłek dla bezrobotnych.

Po 7 miesiącach postanowił w końcu iść do pracy i poszedł. Pracował miesiąc i oto dostał dokument musi zwrócić pieniądze jakie dostał z urzędu gdy był na zasiłku dla bezrobotnych gdyż pismo które dostał mówi, że nie pracował w sposób ciągły w Wielkiej Brytanii przez 5 lat.

Teraz musi pracować na swoje utrzymanie i oddawać pieniądze. Na nic nie dały się pisma odwoławcze.

 

Drugi przykład.

Pan Krzysztof ( imię zmienione ) pracował w Wielkiej Brytanii bardzo długi okres , miał żonę i synka i córkę. Doszło jednak do rozstania i mężczyzna zamieszkał osobno.

Miał pecha bo zachorował ciężko nie może pracować. Państwo opłacało mu housing benefit oraz dawało pieniądze na życie. Niestety była kontrola niespodziewana taka że pan Krzysztof dostaw wezwanie na rozmowę. Oczywiście rozmowa była nagrywana gdzie zapytano się go co robi i kto mieszka w jego domu. Urząd powiedział że mieszka u niego jego rodzina czasami oraz wynajmował pokój polakowi.Pan Krzysztof powiedział że odbiera ze szkoły dzieci i czasami przyjeżdża z nimi do swojego domu natomiast jeden Polak spał jeden dzień ponieważ przyjechał z Polski i nie miał gdzie się biedak przespać. Dał numer telefonu do tego pana.

Urząd poinformował go ze musi zbadać wszystko bardzo dokładnie. Uradowany pan Krzysztof pomyślał super, niech badają bo nie mam nic do ukrycia.

Niestety badanie trwa już 6 miesiące a każdy list czy telefon jego do urzędu kończy się słowami, proszę czekać na odpowiedz. Teraz Polak dostał eksmisję z domu, nie ma gdzie zamieszkać a pieniądze z zasiłku dla chorych nie pozwalają na wynajęcie domu.

Spraw Polaków przybywa i będzie , po 2019 roku będzie wysyp. Generalnie kontrola zasiłków i benefitów emigrantów z Unii i tych co naciągają urzędy i tych którzy pobierają według zasad jest coraz dokładniejsza.

Najbardziej przeraża sprawa pierwsze bo pokazuje że jeszcze nie ma 2019 roku a już emigracji muszą dostosować się do okresu 5 lat pracy aby dostać zasiłki.

Konrad W

photo/vivernaboa

Powody odrzucenia wniosków o stałą rezydenturę. Pomożemy !!!

 

 

21 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii