Polacy na kolanach, koniec długich benefitów dla niepracujących w UK

Polacy na kolanach, koniec długich benefitów dla niepracujących w UK

 

Idą zmiany wielkie zmiany.

Co to było za czasy kiedy każdy mógł sobie siedzieć na zasiłku dla bezrobotnym w WIelkiej Brytanii tak długo jak tylko sobie chciał….

Historia wydarzyła się na prawdę – oto telefon on pana z Manchester.

Pan Tadeusz – imie zostało zmienione przyjechał do Wielkiej Brytanii 7 lat temu. Miał szczęście załapał się na dobre czasy. Poszedł do pracy do agencji gdzie pracowali już Polacy , która dała mu pracę w magazynie.

Nie znał języka angielskiego więc taka praca była wymarzona. Pracował tydzień złożył dokumenty na dofinansowanie na dziecko oraz swoją partnerkę. Dostał child tax credyt working tax i child benefit.

Niestety po miesiacu coś w pracy nie poszło i skończył pracę. Znajomy doradził mu aby poszedł na bezrobocie. Państwo opłaciło mu domek, dało zasiłek bezrobotnego, tak można żyć mówi.

Tak minęły 5 lat , niestety w 2016 David Cameron gdy wrócił z Warszawy zmienił trochę prawo i Polacy i emigranci z Unii Obywatelskiej musieli stawiać sie na spotkanie w Job Center – urząd pracy gdzie przechodzili rozmowę kwalifikacyjną czy nadają się na zasiłek dla bezrobotnych mając szansę dostać pracę.

Uff odetchnął z ulgą pan Tadek z Manchester. Choć było ciężko na rozmowie to jednak tłumacz przetłumaczył dobrze , zasiłek został utrzymany.

W tym tygodniu Polak dostał odmowę zasiłku dla bezrobotnych, odmowę zasiłku na dom że nie jest rezydentem WIelkiej Brytanii. Mówi że jest załamany, ma ponad 47 lat, nie zna języka, mieli plany bo partnerka którą poznał przez internet jest w ciąży i liczyli że mając drugie dziecko do zasiłku dla bezrobotnych dojdzie kolejny zasiłek na 2 dziecko.

Jego świat się zawalił 7 szczęśliwych lat mówi , On dziecko, partnerka, o nic nie musiał się martwić jedynie aby co dwa tygodnie przyjechać do urzędu pracy się podpisać i wypełnić papierek w domu gdzie pytał o pracę. Kto mi teraz zapłaci za dom, pyta, partnerka do pracy nie pójdzie jest w ciąży, ja też bo coś chory jestem, żeby tak potraktować osobę która mieszka na terenie Wielkiej Brytanii już ponad 7 lat , to się w głowie nie mieści opowiada do telefonu.

Pół roku temu Morawiecki obecny Premier z Socjalistycznej Partii PiS mówił że po Brexit wróci do Polski z 300 000 osób, wynika z tego że coś już wiedział. Kończy się długie pobieranie zasiłku dla bezrobotnych. dla Polaków i chyba też emigrantów z Unii.

Coraz więcej Polaków na wyspach w podeszłym wieku zostaje tylko z dotacją na dziecko child tax oraz child benefity czyli około 300 funtów na miesiąc. Nie znając języka angielskiego, bez pracy a dom trzeba opłacić są zmuszeni do wracania do Polski.

Konrad W

20 stycznia 2018

2 komentarzy
  1. jeb—e nygusy brac sie do pracy a nie patole przyjechali z polski brac benefity w polsce niemaja nic i tutaj nic tylko lezec pic piwo koniec dobrego dziady

  2. I bardzo dobrz, Gnojarstwo czas skończyć, Unia Europejska nauczyła patologii. Do roboty Lenie Osrane.

Komentowanie jest wyłączone.