Polacy możecie opuszczać Polskę do 2020 r do Anglii

Polacy możecie opuszczać Polskę do 2020 roku do Anglii

 

Oferta Wielkiej Brytanii dla obywateli UE przybywających w okresie przejściowym Brexitu.

Źródła podają, że jest to kompromisowa oferta dla UE, która chce, aby obywatele mieli dokładnie takie same prawa jak teraz w okresie przejściowym. Oznacza to, że swobodny przepływ osób faktycznie będzie kontynuowany do końca dwuletniego przejścia. Ale Wielka Brytania mówi, że nowo przybyli nie powinni spodziewać się tych samych praw co teraz.

UE chce okresu przejściowego – który ma na celu usprawnienie drogi do przyszłych relacji między Wielką Brytanią i UE po Brexicie – trwającego do 31 grudnia 2020 r. Wielka Brytania twierdzi, że okres ten powinien trwać około dwóch lat od marca 2019 r.

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii po 29 marca 2019 r., w dniu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię, będą musiały zarejestrować się u władz, jeśli chcą przebywać w kraju dłużej niż trzy miesiące. Następnie będą mogli pozostać przez pięć lat „pracując, ucząc się lub będąc niezależnymi”, aby kwalifikować się do ubiegania się o prawo stałego pobytu, co stanowi część procesu stania się obywatelem Wielkiej Brytanii.

Obywatele UE, którzy nieprzerwanie mieszkają w UK przez okres pięciu lat do dnia 29 marca 2019 r., będą mogli ubiegać się o pobyt na czas nieokreślony, uzyskując „status osoby osiedlonej”. Będą mogli sprowadzić małżonków i innych członków rodziny do Wielkiej Brytanii automatycznie zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi swobodnego przepływu.

Osoby, które przyjadą po Brexit, będą mogły sprowadzać członków rodziny do Wielkiej Brytanii na zasadach swobodnego przepływu w okresie przejściowym.

Ale – przy zasadniczej zmianie obecnych rozwiązań – po zakończeniu okresu przejściowego będą musiały przestrzegać zasad, które obecnie obowiązują obywateli brytyjskich, którzy chcą sprowadzić członków rodziny spoza UE, takich jak wymóg minimalnego dochodu .

Od lipca 2012 r. obywatele brytyjscy i osiedleni mieszkańcy ubiegający się o sprowadzenie do kraju partnera spoza UE muszą zarabiać co najmniej 18.600 funtów rocznie przed opodatkowaniem. Próg jest wyższy dla tych, którzy sponsorują również dzieci.

Swobodny przepływ

Zapytany o to, w jaki sposób propozycje Home Office różnią się od swobodnego przepływu – czegoś, jak podkreślała Theresa May , co zakończy się w marcu przyszłego roku – rzecznik premiera powiedział: „Będziemy mieli system rejestracji, a niektóre z ich praw będą inne. Kiedy opuścimy UE, dyrektywa w sprawie swobodnego przepływu nie będzie mieć zastosowania, ale w okresie przejściowym ludzie będą mogli tu przyjechać, mieszkać, pracować i uczyć się.” Teraz czekamy na reakcję Brukseli”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zachęca państwa członkowskie UE do „odzwierciedlania” tych zasad dla obywateli Wielkiej Brytanii przeprowadzających się do państw członkowskich UE w okresie przejściowym.

Jednak w ważnym punkcie w stosunku do UE Wielka Brytania nalega, aby obywatele UE przybywający do Wielkiej Brytanii w okresie przejściowym mieli określone prawa i interpretowali je wyłącznie w prawie brytyjskim i sądach brytyjskich. Brytyjscy sędziowie nie będą mogli przekazać pytań dotyczących interpretacji Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości, twierdzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Obywatele Irlandii nie będą podlegać umowie, a zatem nie będą musieli się rejestrować, MSW wyjaśnia.Po zakończeniu okresu przejściowego Wielka Brytania wprowadzi nowy system imigracji, który zdaniem MSW „wzmocni kontrolę nad naszymi granicami i rozwiąże obawy opinii publicznej dotyczące wpływu nieograniczonej imigracji z UE na miejsca pracy, płace i usługi publiczne. „.

WNIOSEK:

Mamy rok 2018 więc do grudnia 2020 zostało dwa lata, wiec z 2 miliony Polaków spokojnie może jeszcze wyjechać na wyspy Brytyjskie.

Posłów w Sejmie wysłać do fabryk może wtedy zrozumieją co to jest żyć za 400 euro na miesiąc i wtedy może ustanowią 5 euro na godzinę w Polsce choć w krajach Unii już dawno od 6 do 10 euro na godzinę.

Katarzyna Cz.

1 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

2 komentarzy
  1. WITAM NA CO JESZCZE CZEKAJĄ BĘDZIE CORAZ GORZEJ , REZYDENCI , RODZINY TYCH CO JUŻ SĄ CZEKAJĄ NA WAS NIE SŁUCHAJCIE ZAZDROSNYCH LUDZI , CO CHCĄ TAM SIEDZIEĆ TO ZNACZY MOCHERÓW UCIEKAJCIE TU JEST WASZA ZIEMIA OBIECANA , NIE SŁUCHAJCIE TYCH CO GADAJĄ BZDURY O BREXICIE ŻE KRAJ DEPORTUJE NIE PRAWDA , TYLKO TYCH CO MAJĄ ZATARGI Z PRAWEM . CZEKAMY………….

Komentowanie jest wyłączone.