Polacy mogą opuszczać Polskę, 18 miesięczne pozwolenie z UK

Polacy mogą opuszczać Polskę, 18 miesięczne pozwolenie z UK

 

Imigranci z UE, którzy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych 18 miesięcy będą mogli pozostać w Wielkiej Brytanii na stałe po Brexit.

Brytyjscy urzędnicy uważają, że wszystkie emigranci przybywający do Wielkiej Brytanii do marca 2019 r. będą mogli pozostać bez ograniczeń.

Brytyjscy urzędnicy uważają również, że przekonali Brukselę do zażądania od obywateli UE wymagań do wnoszenia małżonków i innych krewnych do Wielkiej Brytanii po Brexit. 

Emigranci będą musieli przeprowadzić test dochodu minimalnego, który jest obecnie wymagany od wszystkich obywateli brytyjskich, którzy chcą przywieźć członków rodziny z poza UE do Wielkiej Brytanii.

Theresa May zapewniła wszystkim obywatelom UE, którzy już mieszkają w Wielkiej Brytanii, że nie zostaną wyrzuceni po Brexit.

Pani May powiedziała: „Kiedy rozpoczęliśmy ten proces, niektórzy zarzucili nam traktowanie obywateli UE jako żetonów przetargowych. Ale to nie prawda”.Dodaje: „Obywatele UE, którzy położyli swoje życie w Wielkiej Brytanii, przyczynili się ogromnie do naszego kraju i chcemy, aby i ich rodziny pozostały na stałe. ”

Pani May powiedziała również, że Wielka Brytania „uwzględni” orzeczenia sądów UE dotyczące praw obywateli UE po Brexit.UE naciska jednak, aby Wielka Brytania zgodziła się, że „musi” odwoływać się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z zagadnieniami prawa UE.

Jednym słowem jest 18 miesiecy dla Polaków, Rumunów, Bułgarów, Litwinów aby opuszczać swoje kraje i przylatywać do Wielkiej Brytanii aby zostać na stałe i pobierać sobie benefity na dzieci.

EU migrants who arrive in the UK over the next 18 months will be entitled to stay in Britain permanently after Brexit, The Telegraph

Podsumowanie:

Obecnie jednak to artykuły pisane w Brytyjskiej prasie które mają prawdę i pół prawdę. Zresztą nawet Premier May zmienia zdanie co 6 miesięcy. Pól roku temu był Hard Brexit i wyjście z Unii Celnej teraz już okres przejściowy na 2 lata. Czekamy na oficjalną umowę pomiędzy Wielką Brytanią a UE która powie nam prawdę co i jak na wyspach.

Czy okres 18 miesięcy to prawda , według nas tak gdyż Brexit ma na celu ograniczenie emigracji która niszczy budżet kraju, szkolnictwo, służbę zdrowia. Jeśli ograniczenia nie będą od złożenia wniosku wyjścia z UE będzie na pewno od chwili opuszczenia UE chyba że dopiero od roku 2021 ale po co wiec cały ten Brexit…

 

19 października 2017

2 komentarzy
  1. Co to znaczy „Jednym słowem jest 18 miesiecy dla Polaków, Rumunów, Bułgarów, Litwinów…”? w jakim to jest języku?

    A to zdanie jest zdanie? – „Obecnie jednak to artykuły w Brytyjskiej prasie.”

  2. Mało kto chce tam jechać tudzież lecieć zarobki są marne i ceny po brexicie będą bardzo wysokie sorry ale wolę dla Niemca pracować lepiej płacą i bliżej Pozdrawiam Anton

Komentowanie jest wyłączone.