Polacy i imigranci będą mieli prawo do procesu po Brexit

Polacy i imigranci będą mieli prawo do sprawiedliwego procesu po Brexit

 

Program konserwatystów:

Theresa May ogłosiła, że Wielka Brytania pozostanie częścią Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

Theresa May powiedziała, że ​​Wielka Brytania pozostanie sygnatariuszami Europejskiej Konwencji Praw Człowieka podczas kadencji następnego rządu.

Premier planowała skupić się na kwestii opuszczenia EKPC przez UK w kampanii wyborczej w 2020 roku, zanim zdecydowała się na wcześniejsze wybory.

Krytycy ostrzegli, że ten ruch osłabiłby prawa obywateli.

Premier powiedziała wcześniej, że ​​EKPC przeszkadzała jej w procesie deportacji Abu Qatady.

Porozumienie zawarte w Wielki Piątek, będący kluczowym aspektem akcji pokojowej w Irlandii Północnej, zależy również od wiodących krytyków, którzy ostrzegają, że wycofanie się z Konwencji to „ igranie z ogniem”.

EKPC chroni swobody obywateli, takie jak zakaz tortur, niewolnictwa, prawo do sprawiedliwego procesu i wolności słowa.

Deklaracja Partii Konserwatywnej wykluczyła uchylenie lub zastąpienie ustawy o prawach człowieka „podczas gdy Brexit jest w toku”, chociaż stwierdzono, że „ramy prawne dotyczące praw człowieka” w Wielkiej Brytanii będą rozpatrzone po wprowadzeniu Brexitu.

Wyłącza on również referendum w sprawie niezależności szkockiej do czasu zakończenia prac nad Brexitem i ma na celu utrzymanie „wolnej od konfliktów granicy” między Irlandią Północną a Republiką Irlandii.

Program głosi: „Kiedy opuszczamy Unię Europejską, nie będziemy już członkami jednolitego rynku lub unii celnej, ale będziemy poszukiwać głębokiego i szczególnego partnerstwa, w tym kompleksowej umowy o wolnym handlu i umowy celnej.

„Mogą wystąpić konkretne europejskie programy, w których chcielibyśmy wziąć udział, a jeśli tak, rozsądnym jest, abyśmy wnieśli swój wkład.

„Będziemy rozstrzygać sprawiedliwe rozliczenie praw i obowiązków Wielkiej Brytanii jako odchodzącego państwa członkowskiego, zgodnie z prawem i w duchu brytyjskiego stałego partnerstwa z UE. „Jednak jasne jest, że czasy znacznych corocznych wkładów do Unii Europejskiej, dobiegają końca”.

Theresa May has said the UK will remain signatories to the European Convention of Human Rights for the next Parliament.

Komentarz:

Ta zapowiedz to jak na razie najlepsza wiadomość dla Polaków i migrantów z UE na terenie Wielkiej Brytanii. Po opuszczeniu UE w roku 2019 jeśli ktoś nakazaby pakować walizki czyli nakazał deportacji będziesz mógł wsiąść adwokata, zapłacić i się bronić przed Sądem i liczyć na sprawiedliwy proces. Obecnie są deportacje osób, które złamały prawo w Polsce czy w UK.Po 2019 deportacja nie musi dotyczyć tylko osoby, która złamała prawo może być spowodowane brakiem pracy, benefitów,  dlatego to bardzo ważna informacja która daje ci prawo do obrony. W innym przypadku mógłbyś dostał pismo o opuszczeniu kraju bez dyskusji za małe wykroczenie.

Do czego więc taka wiadomość a no przykładem jest pan, który dzwonił do nas, że jego kolega pod wpływem alkoholu pobił się w pubie na terenie Wielkiej Brytanii, trafił do więzienia na 24 godziny a że nie płacił regularnie alimentów w Polsce poinformowano go że będzie deportowany. Miał rezydenturę ale ona nie chroni Ciebie przed deportacją dlatego mógł wziąść adwokata i się bronić 

Po dzisiejszym stwierdzeniu Pani May będziesz mógł choć liczyć na sprawiedliwy proces, dotyczy to wszystkich spraw z życia z Wielkiej Brytanii nie tylko deportacji.

Katarzyna Cz.

19 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK