Polacy i emigranci wygrywają z Home Office o deportacje

Polacy i emigranci wygrywają rozprawy z Home Office o deportacje

 

Theresa May przegrywa szóstą bitwę w sprawie imigracji sądzie w ciągu sześciu tygodni, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod jej rządami nazwane „zdezorganizowanym”

Nowości ujawnione przez National, że w ciągu zaledwie sześciu tygodni, sześć decyzji podjętych przez MSW, kiedy May była Ministrem Spraw Wewnętrznych, zostało obalonych przez sądy, pokazuje – jak ujął to minister z partii Pracy w gabinecie Cieni – że Premier „również ma niepewna historię podejmowania decyzji, które kończą się niepowodzeniem pod kontrolą sądów „.

The National ujawnia dziś, że w ostatniej sprawie, dwaj pakistańscy ojcowie brytyjskich dzieci będą mieli prawo odwołać się od decyzji May o deportowaniu ich z Wielkiej Brytanii.

Brytyjski Sąd Najwyższy orzekł na rzecz szkockich mieszkańców Wiolety Sadowskiej i Saleem Malik w ważnej sprawie dotyczącej praw człowieka. Premier chciała deportować ich oboje, mówiąc, że ich małżeństwo zawarte zostało z rozsądku, czemu para zdecydowanie zaprzeczyła.

Tego samego dnia rząd May przegrał sprawę o opłaty przy zatrudnieniu, co oznacza, że ​​podatnik będzie musiał zafundować kwotę 32 milionów funtów na rzecz tych, którzy zrobili opłaty, które są obecnie niezgodne z prawem.

Koszty przegranych spraw imigracyjnych szacowane są na sześcio- lub siedmiocyfrową kwotę.

W przypadku anonimowego homoseksualnego Pakistańczyka, któremu groziło dożywocie lub jeszcze coś gorszego, gdyby został deportowany, jak chciała May, starszy sędzia szkocki, Lord Malcolm, napisał: „Postanowiliśmy przyznać apelację. Możemy tylko mieć nadzieję, że długotrwała i nieszczęsna historia … nie jest typowa dla postępowań imigracyjnych w systemie trybunału „.

Inne przegrane sprawy w sądzie cywilnym dotyczyły chińskiej kobiety z dwojgiem dzieci, które musiały zostać deportowane do kraju, w którym mogłaby mieć tylko jedno dziecko, a dopiero w zeszłym tygodniu uchylono decyzję o wydaleniu Vishal Suri do Indii.

Jednak nie wszystkie jej decyzje zostały podważone przez sądy. Sukhdeep Singh z Indii zostanie deportowany pomimo poślubienia Brytyjki, która nie może się tam przeprowadzić. Anonimowy obywatel nigeryjski jest również wydalony pomimo poślubienia obywatelki UK.

Przemawiając po tym, jak The National ujawnił ostatni przypadek, w którym Sąd obalił decyzję May, Stuart McDonald, rzecznik partii SNP ds. Imigracji i azylu w Westminster, powiedział: „Jest to jeden z wielu na długiej liście przypadków, które pokazują, jak chaotyczne, okrutne i bezwzględne Ministerstwo Spraw Wewenętrznych było.

Poseł Paul Sweeney z partii Pracy, powiedział: „Mit Theresy May, która była silna i stabilną premier, został rozwiany podczas wyborów generalnych, ale znaki ostrzegawcze były z czasów jej pracy w ministerstwie.”

Jednym zdaniem. Ostatnie wyroki sądowe pokazują ze Polacy czy emigranci którym grozi deportacja przez brak pracy, brak środków do życia, wyroki w Polsce czy w UK mają szanse obronić się przed deportacjami.

Do tej pory było tak że Polak czy Polka zostawała przewieziona do ośrodka deportacyjnego i tam dostawała list do podpisu czy zgadza się na wyjazd jeśli nie dostanie zakaz wjazdu do UK na okres 5 lat. Do niedawna była to decyzja administracyjna ale do akcji wkroczyły sądy i każdy teraz ma prawo do odwołania w sądzie.

Katarzyna Cz

Uwaga. Każdy Polak deportowany może bronić przed deportacją.

 

11 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK