Polacy w tych zawodach dostaną szybko gwarancje i pracę w UK

Polacy i emigranci w opiece, pielęgniarki zawsze dostaną pracę w UK

 

Posłowie Partii Konserwatywnej zwrócili się do Premier May o wprowadzenie „gwarancji NHS”, natomiast Liberalni Demokraci wezwali rząd do wdrożenia „paszportu NHS” w celu ochrony praw pracowników służby zdrowia z krajów Unii Europejskiej czyli Polaków.

Były minister zdrowia w Tory Dan Poulter powiedział, że ważne jest nie tylko zapewnienie zaufania pracownikom NHS, ale również umożliwienie służbie zdrowia dalszego rekrutacji z UE.


Tory former health minister Dan Poulter said it was essential not only to reassure existing NHS workers but also allow the health service to continue recruiting from the EU.

Parlamentarzyści zajmujący się sytuacją w NHS, powiedzieli  że NHS w dużej mierze zależy od wkładu wielu specjalistów z dziedziny opieki zdrowotnej w UE. Bez tych pracowników nasz system opieki zdrowotnej i opieki nie byłby w stanie pracować normalnie.

Ochrona praw obywateli UE do dalszego życia w Wielkiej Brytanii i dbałość o pacjentów jest niezbędna. Musimy posiadać odpowiednie zasady wizowe w celu zagwarantowania, że ​​w przyszłości pracownicy służby zdrowia z UE będą mogli nadal przyczyniać się do NHS i dbać o pacjentów.

W okresie od lipca do września 2016 roku w NHS Anglia zatrudniała 2348 lekarzy z 27 innych państw UE, w porównaniu z 1.281 w tym samym okresie 2015 roku . Czyli nastąpił wzrost o 83 procent.

Nadszedł czas na gwarancję NHS dla tych pracowników, zapewniających ich prawa – oferując tym pracownikom opiekę nad chorymi i starszymi .Co więcej, potrzebujemy pilnych gwarancji, że NHS będzie w stanie kontynuować rekrutację z UE, jak to ma miejsce obecnie.

Rzeczniczka rządu powiedziała: „Pracownicy zagraniczni stanowią istotną część naszego NHS i ogromnie doceniamy ich wkład.Rząd jasno stwierdził, że usługi publiczne i inne sektory zależne od pracy migrującej muszą być w stanie nadal rekrutować pracowników z zagranicy”.

A Government spokeswoman said: „Overseas workers form a crucial part of our NHS and we value their contribution immensely.
„The Government has been clear that public services and other industries that depend on migrant labour would need to be able to continue to recruit workers from overseas.”

Podsumowanie:

Lekarze, pielęgniarki, osoby do opieki zawsze znajdą pracę na wyspach. Ta grupa zawodowa która już znajduje sie na wyspach dostanie też bardzo szybko możliwość gwarancji mieszkania na wyspach jak i dostawania zasiłków na dzieci, choć ich zarobki sa tak wysokie że płacą wysokie podatki i nie drenują budżetu państwa. Praca w opiece wcale nie jest tak ciężka wystarczy znać dość dobrze język angielski.

Konrad W

2 kwietnia 2017

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.