Polacy dostają listy do Polski – muszą spłacać zadłużenia z UK w Polsce.

Polacy dostają listy do Polski – muszą spłacać zadłużenia z UK w Polsce.

 

Niestety mamy złą wiadomość dla Polaków, którzy wyjechali z UK do Polski ale:

– nie zapłacili opłat do miasta za dom w UK

– pobierali benefity niezgodnie z prawem

– dostali mandaty

Zostalismy zbomardowani listami – emailami z Polski od kilkunastu rodzin Polskich którzy wyjechali do Polski a pobierali zasiłki na wyspach , niestety podczas kontroli kilka lat wstecz okazało sie ze dostali za dużo .

 

Są też rodziny lub pojedyńcze osoby, które nie popłaciły czy to cuncilu za dom mieszkając na wyspach , czy opłat za wodę czy prąd, ponadto kierowcy którzy dostali mandaty .

Problem maja Polacy, którzy wrócili do Polski  Wielki gdyż w Polsce zarabiają w złotówkach , czy dostają dotacje na dzieci czyli 500 plus ale to wszystko mało gdyż funt stoi wysoko .

Niektórzy mówią , zasiłki na dzieci które mieli kilkanaście lat np. 4000 funtów już dawno na wyspach wydane a teraz mają listy do zwrotu 4000 x 3.8 złote czyli 15 000 złote a wiadomo w Polsce zarobki są o wiele wiele mniejsze.

Widac wyraznie że dla niektórych przyjazd do UK był wielkim problemem na start musieli mieć uzbierane pieniądze, niestety powrót też czasami bywa problemem i też trzeba mieć nazbierane troszke grosza bo nie wiadomo czy w jakimś roku nie poinformowało się urzedu o większych zarobkach aby pobierać większe benefity na rodzine.

Konrad W

 

18 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *