Pogoda: Wielkie śniegi i mrozy w UK w ciągu 10 dni.

Wielkie śniegi i mrozy w UK w ciągu 10 dni. Pogoda

 

Wielka Brytania zostanie dotknięta przez śnieg w ciągu 10 dnii ta zima może być jedną z najzimniejszych i najbardziej śnieżnych od prawie 70 lat. 
Temperatury spadną grubo poniżej zera.

Zamarzające powietrze z Bieguna Północnego opadnie na Wielką Brytanię, porwane przez niskie ciśnienie rozciągające się wzdłuż północnego Atlantyku od Grenlandii do północno-zachodniego ybrzeża Irlandii.

Zimna pogoda będzie napędzana przez wzór atmosferycznego blokowania, który ma tendencję do powstrzymywania łagodniejszych wiatrów zachodnich docierających do Wielkiej Brytanii, jednocześnie otwierając bramy na zimniejsze wschody.

Taki blok był kierowcą zeszłorocznej dzikiej Bestii ze Wschodu. Termometry zaczną spadać mniej więcej w połowie tego miesiąca około 16 pazdziernika

„Istnieje duża szansa na powszechne mrozy i opady śniegu, które przygotują dopiero zimną pogodą na listopad i będzie to zima z ekstremalnymi zjawiskami 

Arktyczne zamrożenie grozi, że pierwsze duże opady śniegu w tym sezonie pojawią się w niektórych częściach Wielkiej Brytanii już w przyszłym miesiącu. Osłabienie aktywności słonecznej prowadzącej do chłodniejszych niż zwykle wód Zatoki Perskiej będzie częściowo napędzać zimną pogodę.

Może to oznaczać, że Wielka Brytania przygotowuje się na jedną z najbardziej dzikich zim w historii, która rywalizuje z mega-agregatem chłodniczym z 1963 r. – najzimniejszym od 200 l

: „Niezwykle zimna pogoda będzie częściowo spowodowana okresem niskiej aktywności Słońca.

„Jest to istotne, ponieważ energia słoneczna wpływa na prądy oceaniczne, w tym prądy z Prądu Zatokowego, które wywierają efekt domina na strumień odrzutowy wytwarzający zimne powietrze w Wielkiej Brytanii i wprowadzający te wzorce pogodowe. „Zastosowanie tych czynników do wskazań pogodowych na duże odległości może z powodzeniem pozwolić nam zidentyfikować nadchodzące wzorce zimowej pogody.

tak było rok temu w 2018 roku

Zima w 1963

Konrad W

 

4 października 2019

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Temperatura wód w Zatoce Perskiej będzie miała z pewnością największy wpływ na chłód wdzierający się z okolic Grenlandii na terytorium Wysp Brytyjskich. Już nie wiem czy się śmiać czy płakać.

  2. Co roku czytam o tej zimie stulecia. Może rzeczywiście bo Brytyjczycy myślą że koniec świata nadchodzi jak napada śniegu po kostki i jest -2 na zewnątrz…..

  3. Ja rozumiem,że pogoda jest zmienna,ale ile lat z rzędu, można pisać, że będzie to albo zima stulecia, albo 70-lecia? Po którymś dziesięcioleciu, można trafić w sedno i chyba o to meteorologom od siedmiu boleści chodzi..