Podwyżka ceny az receptę od kwietnia w UK. Rób zapasy

Podwyżka ceny za recepte od kwietnia w UK. Rób zapasy

 

Rząd ogłosił, że cena recept wzrośnie od poniedziałku 1 kwietnia.

„Od 2010 roku opłata za receptę wzrosła o 26 procent w porównaniu ze wzrostem średniego zarobku o 16 procent w tym samym okresie. 

Opłaty dotyczą wyłącznie pacjentów w Anglii, ponieważ recepty są bezpłatne w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Wzrost idzie w parze z celem dla NHS, aby uzyskać 22 miliardy funtów cięć i otrzymać 10 miliardów funtów inwestycji w ramach pięcioletniego planu rządu

Jeśli twoje leki są dostępne „bez recepty”, zapytaj swojego chemika, ile możesz zaoszczędzić kupując bez recepty.

Jeśli masz mniej niż 16 lat lub więcej, masz ukończone 16-18 lat i jesteś w ciąży (posiadasz certyfikat zwolnienia z tytułu macierzyństwa) lub otrzymujesz wsparcie finansowe, możesz otrzymać bezpłatne recepty.

Wystarczy, że zaznaczysz odpowiednie pole na odwrocie formularza recepty, gdy odbierzesz lek od farmaceuty.

Masz również prawo do bezpłatnych recept, jeśli Ty lub Twój partner – w tym partner cywilny – otrzymacie:

Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach
Dochód z tytułu zatrudnienia i wsparcia związany z dochodem, lub zabezpieczenie kredytu emerytalnego
Uniwersalny kredyt

Jeśli potrzebujesz więcej niż 12 leków na receptę rocznie, możesz zaoszczędzić pieniądze dzięki 12-miesięcznemu certyfikatowi przedpłaconej recepty (PPC).

Możesz także kupić trzymiesięczny PPC, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, jeśli potrzebujesz więcej niż trzech przepisanych leków w ciągu trzech miesięcy.

Opłata za jeden przepisany lek wynosi 8,80, natomiast trzymiesięczny PPC kosztuje 29,10 GBP, a 12 miesięcy – 104,00 GBP.

Jeśli cierpisz na pewne schorzenia, możesz przysługiwać bezpłatne recepty NHS w Wielkiej Brytanii. Aby złożyć wniosek, potrzebujesz certyfikatu zwolnienia lekarskiego (EC92A) – o który należy się ubiegać za pośrednictwem NHS – poproś swojego lekarza ogólnego o formularz wniosku.

Mogą to być osoby cierpiące na takie schorzenia, jak cukrzyca, padaczka, choroba Addisona, nowotwór i wszelkie inne upośledzenia fizyczne. Zobacz pełną listę na stronie NHS tutaj.

Jeśli masz niskie dochody, program NHS o niskim dochodzie może pomóc ci pokryć wszystkie lub niektóre koszty opieki zdrowotnej.

Każdy może ubiegać się o tyle, o ile nie ma oszczędności lub inwestycji przekraczających określony limit. Ile otrzymasz pomocy, będzie zależało od dochodu i wydatków gospodarstwa domowego.

Nie możesz uzyskać pomocy, jeśli ty lub twój partner (lub obaj) macie więcej niż:

16 000 £ oszczędności, inwestycji lub nieruchomości (z wyłączeniem miejsca zamieszkania)
23 250 £ oszczędności, inwestycji lub własności, jeśli mieszkasz na stałe w domu opieki (24 000 £, jeśli mieszkasz w Walii).
Jeśli masz jakieś plany wsparcia w części 2 tego przewodnika, nie musisz składać wniosku, ponieważ już kwalifikujesz się do bezpłatnej opieki zdrowotnej.

W ramach programu możesz uzyskać pomoc finansową na:

Aby ubiegać się o program o niskim dochodzie (certyfikat HC2), musisz wypełnić formularz HC1, który jest dostępny w lokalnym szpitalu Jobcentre Plus lub NHS.

Twój lekarz, dentysta lub optyk również może Ci to dać. Możesz również uzyskać formularz HC1, dzwoniąc pod numer 0300 123 0849. Możesz również zamówić formularz, który zostanie wysłany tutaj.

https://www.nhsbsa.nhs.uk/nhs-low-income-scheme

Biustonosze chirurgiczne wzrosną z 28,85 £ do 29,50 £, wsparcie brzucha lub kręgosłupa wzrośnie z 43,60 £ do 44,55 £, rozmiar modakrylowego (tj. Syntetycznego) peruki przejdzie z 71,25 £ do 72,80 £, częściowe peruki z ludzkich włosów wzrosną z 188,70 £ do 192,85 £ i pełne peruki z ludzkich włosów wzrosną z 275,95 £ do 282 £.

Jeśli będa cła po wyjsciu z UE , wtedy lekarstwa z Polski także beda drozsze dlatego warto robic zakupy lekarstw juz teraz .

Konrad W

 

23 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *