Podpisy 50 tys złożone o wyjście z UE do Premier May

Podpisy 50 tys złożone o wyjście z UE do Premier May

 

Theresa Maj zmaga się z coraz większą presją ze strony Brexiteers po tym, jak grupa protestująca wydała dzisiaj petycję od dziesiątek tysięcy wyborców na Downing Street, piętnując najnowszy plan premiera, by odrzucić blok „zdradę referendum”.

Premier May jest pod presją zarówno publiczność, jak i jej ministrów, aby zapewnić, że Wielka Brytania opuszcza ten blok z czymkolwiek innym niż „no-deal” w dniu 29 marca 2019 roku.

Stawiała czoła rosnącej krytyce ze strony swojego gabinetu.

W środę po południu petycja została dostarczona prosto do drzwi 10 Downing Street przez zagorzałych zwolenników pro-Brexit, którzy uważają, że rząd nie realizuje swojej obietnicy Brexit.

Grupa kampanii promujących kampanię „Get Britain Out” zrzuciła list, poparty przez około 50 000 osób wspierających, do londyńskiej rezydencji premiera.

Get Britain Out to niezależna, ponadpartyjna, oddolna grupa eurosceptyczna, która prowadzi kampanię na rzecz szybkiego wyjścia z bloku europejskiego iz najlepszą możliwą ofertą.

Grupa zebrała nazwiska dziesiątków tysięcy osób, które skontaktowały się online, aby potwierdzić, że zgadzają się z listem zamieszczonym na swojej stronie internetowej przez dyrektora Get Britain Out, Jayne Adye.

Grupa argumentowała, że ​​najnowsza biała księga pani May „nie dostarcza Brexitu w żadnym znaczącym znaczeniu tego słowa”.

Po otrzymaniu listu na Downing Street, pani Adye z Get Britain Out powiedziała:

„Wysłaliśmy wiadomość, głośno i wyraźnie,  Brexit pani May plany są całkowicie nie do przyjęcia.

„Głosujący obywatele są źli na to, co widzą jako zdradę Brexitów, a plan Checkers nie jest tym, na co głosowali 23 czerwca 2016 r.” Próby pani May na opracowanie nowego planu działania Brexit, białej księgi, spotkały się z powszechną krytyką i doprowadziły także do rezygnacji ówczesnego sekretarza Brexit Davida Davisa i ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona.

Pani May nie była w punkcie 10, gdy grupa kampanii przemaszerowała Downing Street. Premier przebywa obecnie we Francji na oficjalnej uroczystości z okazji pierwszej wojny światowej.

Konrad W

 

9 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka