Podpalili Polski sklep dla odszkodwania, zabili 5 osób. Leicester

Podpalili Polski sklep dla odszkodwania, zabili 5 osób. Leicester

 

Trzech mężczyzn zostało uznanych winnymi morderstwa po tym, jak celowo podpalili sklep w Leicester w Wielkiej Brytanii, powodując eksplozję, która zabiła pięć osób.

Sklepikarz Aram Kurd, lat 34, i jego przyjaciele, Arkan Ali, lat 37, i Hawkar Hassan, 33, planowali zniszczyć polski supermarket, aby ubiegać się o 300 000 funtów na ubezpieczenie, ponieważ zawodzi biznes w Polskim Sklepie.

Podczas rozprawy sądowej w Crown Court w Leicester usłyszano, że dziewczyna Ali, Viktorija Ijevleva, która pracowała w sklepie, umarła w płomieniach, ponieważ brała udział w planie i „wiedziała za dużo”.

„Innymi słowy, spustoszenie, które spowodowali, zostało dokonane z zamiarem zabicia” – powiedział prokurator David Herbert, QC.

Pani Ijevleva i Mary Ragoobeer, lat 46, jej nastoletni synowie Shane i Sean oraz 18-letnia Leah Beth Reek, która była dziewczyną Shane’a, zostali zabici podczas wybuchu w lutym.

Rodzina Ragoobeerów mieszkała w mieszkaniu nad sklepem, który został całkowicie zniszczony. Mąż pani Ragoobeer, Jose, był w pracy w momencie wybuchu. Ich trzeci syn przeżył po tym, jak został uratowany z gruzów.

W przeddzień eksplozji Hassan został zauważony na CCTV, kupując 26 litrów benzyny. Pojemnik, w którym go włożył, został odzyskany z wraku po pożarze.

W noc wybuchu Ali oblał piwnicę budynku benzyną. Jednak po wybuchu  policja zaczęła podejrzewać, że ogień zaczął się celowo.

„Dowody wskazują, że był to naprawdę bezduszny akt, wyzwolony z chciwości i zysków finansowych, i wykazał rzeczywistą lekceważenie ludzkiego życia” – powiedziała dyrektor Michelle Keen w Sky News.

W procesie usłyszeliśmy, że eksplozja była tak głośna, że ​​ludzie w pobliżu sądzili, że bomba wybuchła.

OTO nagranie z wybuchu i jak planowali wybuch

Oto nagranie po wybuchu

 

Oto winni Arum Kurd, Arkan Ali and Hakar Hassan

Arum Kurd, Arkan Ali and Hakar Hassan were all found guilty of murder

Te osoby zginęły po lewej na dole sprzedawczyni która wiedziała o planie dlatego zginęła. Trzy osoby na górze mieszkali w budynku nad sklepem.

Znalezione obrazy dla zapytania leicester explosion death

Konrad W.

 

31 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *