Podejrzana umowa CETA, Tusk podpisał ale zapomniał o wizach

 Unia Europejska .

Podejrzana umowa CETA, Tusk podpisał ale zapomniał o wizach

Przedstawiciele Unii Europejskiej i Kanady podpisali dziś w Brukseli kompleksową umowę gospodarczo-handlową, która zniesie ok. 99 proc. ceł we wzajemnym handlu, większość barier pozataryfowych i zliberalizuje handel usługami. Podpisy pod dokumentem złożyli premier Kanady Justin Trudeau, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz premier pełniącej obecnie przewodnictwo w UE Słowacji Robert Fico.
Tusk nie ukrywał satysfakcji z podpisania umowy, która wywołała w całej Europie wiele kontrowersji. Także w Polsce.

– To chyba najbardziej oczekiwany szczyt w niedawnej historii (…) Musieliśmy pokonać wiele przeszkód (…) ale możemy teraz świętować – powiedział nawet były polityk PO i wychwalał Kanadę. – To najbardziej europejski kraj poza samą Europą. Właśnie dlatego jestem dumny, że podpisaliśmy dwa niezmiernie ważne dokumenty, tzn. umowę CETA i umowę o partnerstwie strategicznym.

Na początku przyszłego roku część zapisów, dotyczących ceł, zacznie być stosowana tymczasowo. Dopiero po zakończeniu ratyfikacji przez parlamenty krajów UE, w życie wejdzie całość porozumienia, wraz z częścią inwestycyjną.

 

 

cba

 

Podsumowanie:

Jednym słowem Kanada zyskuje dostęp do 27 krajów Unijnych a Unia Europejska do jednego zamieszkałego przez 20 milionów ludzi, gdzie połowa kraju to zimna przestrzeń ze śniegiem i lodem.

Polacy, Rumunii, Słowacy, Litwini,Bułgarzy, Estończycy  jeśli chcą jechać do pracy do Kanady muszą spełnić wysokie wymagania wizowe a wiz pracujących jest tylko około 60 tysięcy na rok.

Jednym słowem Bruksela jak zawsze dała pole do popisu wielkiemu biznesowi, które zasypie towarami z Kanady Europe kosztem zwykłych ludzi w Europie, którzy dalej nie mogą pracować w Kanadzie. Supermarkety z Europy jak Lidl, Aldii czy Francuskie będą mogły sprowadzać towary z Kanady i sprzedawać na półkach w Europie po niskich cenach. Będzie zabijało to lokalną produkcję. Pewno też korporacje z Kanady lub Europejskie zarejestrowane w Kanadzie będą kupowały towary w Chinach po niskich cenach , przepakowywały na opakowania Kanadyjskie zyskując na niskiej cenie. ( roboczogodzina w Chinach to 1.5 dolara na godzinę ).

Warte uwagi.

Szybkość podpisania przez Brukselę umowy z Kanadą zastanawia i jest podobna do szybkości jaką Rząd w Polsce podpisał przetarg na temat helikopterów Caracali z Francji. Przecież za pół roku wybory w Niemczech i we Francji które mogą rozłożyć albo zmienić Unię Europejską. Partie Lewackie mogą stracić możliwość decydowania w Brukseli.

To kolejna szybka decyzja Tusk i Junckera w Unii po nakazie przyjęcia emigrantów z Syrii co z tego wyszło widzieliśmy.

Możemy się tylko domyślać że umowa ta jest też „pstryczkiem w nos „ dla Wielkiej Brytanii aby nie udało się jej wyjście z Unii Europejskiej. Wielka Brytania chciała podpisać umowę handlową z Kanadą bez barier i tam sprzedawać swoje produkty po wyjściu z Unii Europejskiej.

Zaraz, zaraz przecież Anglię Tusk chciał zniszczyć, za ograniczenie wolność przepływu osób chciał nałożyć cła. Z Kanadą jest jednak inaczej, mogą wszystko sprzedawać ale ludzi dalej wizować.

Jednym słowem CETA nie daję nic dobrego Europie, dalej mieszkańcy nie mogą pracować w Kanadzie, a problemem Unii jest nadmiar ludzi, którzy zarabiają „grobowe stawki „. W Kanadzie zarobki zaczynają się od 8-10 dolarów na godzinę. CETA jest tylko dla dużych Niemieckich i Francuskich supermarketów aby mogły ściągać przez Kanadę tanie produkty z Azji oraz aby wyprzedzić i uniemożliwić Wielkiej Brytanii po wyjściu z EU handlu bez ceł  towarami Europejskimi z Kanadą.

Komuniści z Brukseli robiąc konkurencję Brytyjskim towarom – dlatego umowa została podpisana tak szybko – chcą uciąć Brytanii nowy rynek zbytu produktów . Bruksela podnosi stawkę w rywalizacji „położenia na kolana ” Brytyjskiej gospodarki po głosowaniu na Brexit.

Dla dobra współpracy Konserwatywnego Rządu w Warszawie z Konserwatywnym Rządem w Londynie, Polska powinna poinformować Londyn że szybkość umowy podpisanej w Brukseli przez ” Lewackich polityków ” oraz jej charakter jest bardzo podejrzany i może nie zawierać intencji czysto ekonomicznych ale mieć wpływ na powodzenie Wielkiej Brytanii w wyjściu z UE. Teraz Brytania po wyjściu z UE będzie miała konkurencje w sprzedaży swoich produktów na rynku Kanadyjskim z produktami z produkowanymi przez firmy Niemieckie i Francuskie. Tusk i Junker podpisując tą umowę uderza w Premier Theresa May podczas negocjacji Brexitu.

Należy dodać, że to Wielka Brytania dała prace, zasiłki ponad 3.6 miliona ludzi z biednych krajów Europy w tym Polaków, którzy  przez 8 lat Rządów Tuska w Polsce byli „niewolnikami ” Europy zarabiając grobowe pensje bez żadnych dotacji na rodzinę. ( na zachodzie pensje 5 razy większe jak i zasiłki na rodzinę ). Umowa CETA  Tuska i Junkera pokazuje Wielkiej Brytanii, że kto nie jest z Brukselą i chce iść swoją drogą jest ich wrogiem i będzie zniszczony.

Ja poważna to sprawa wypowiedział się minister Fox to spraw Handlu:

Fox said the UK parliament could still veto the deal and he warned that problems in agreeing Ceta showed the difficulty Britain could face in negotiating a trade agreement with the EU.

Fox powiedział, że parlament Wielkiej Brytanii nadal może zawetować ofertę i ostrzegł, że CETA spowoduje dużo trudności  Brytanii podczas negocjacji umowy handlowej z UE.

Jeśli w Polsce ma być powołana komisja do spraw przetargu Caracali, taka właśnie Komisja powinna być powołana w przypadku szybkiej umowy jaką podpisał Tusk i Juncker w Brukseli  z Kanadą. Wizy do Kanady są tylko turystyczne , jeśli chcesz pracować musisz starać się o wizę i dostają ją tylko wybrani na rok jest około 60 tysięcy wiz. Dlatego umowa jest bardzo podejrzana.

Konrad W

———————–

Spalenie flagi Unii Europejskiej w Irlandii.

30 października 2016

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.