Podatek na diesla do 500 £ na rok zatwierdzony.

Budżet 2017: podwyżka podatku dla silników diesla została potwierdzona.

 

Kanclerz Philip Hammond przedstawił dziś budżet jesienny, w którym wprowadzono szereg nowych zmian dla brytyjskich kierowców.

Właściciele samochodów z dieselem byli głównym celem nowych przepisów, co nie jest niespodzianką po krytyce tych pojazdów w ciągu ostatniego roku.

Walka rządu o zwalczanie zanieczyszczeń powietrza stała się bardziej agresywna w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wraz z nowymi opłatami, takimi jak Toksyczna T-Charge w Londynie i wprowadzeniem dodatkowych opłat parkingowych w celu zwalczania emisji.

Kanclerz Philip Hammond ogłosił, że właściciele samochodów z dieselem będą musieli zapłacić wyższą stawkę podatku VED za pierwszy rok.

Od kwietnia 2018 r. stawka roczna VED dla samochodów z silnikami wysokoprężnymi, które nie spełniają najnowszych norm emisji, podskoczyłaby o jeden przedział.

Może to wynosić nawet 500 funtów rocznie na pierwszą roczną stawkę podatku samochodowego.

Na przykład, aby opodatkować samochód, który emituje 160 g / km CO2, zapłaciłbyś 200 £ za pierwszy rok, ale zgodnie z nowymi przepisami podatkowymi zapłacisz 500 £.

Obecny dodatek na diesel w podatku samochodowym w przedsiębiorstwach również wzrośnie o jeden punkt procentowy. Czystsze diesele nowej generacji będą mogły zmniejszyć tę opłatę, co oznacza, że ​​samochody nowej generacji z silnikiem diesla nie będą musiały płacić podatków.

Pieniądze z podwyższonego podatku samochodowego zostaną przeznaczone na fundusz czystego powietrza o wartości 220 milionów funtów na wdrożenie planów jakości powietrza w celu poprawy jakości powietrza w całej Wielkiej Brytanii.

Podatek akcyzowy na pojazdy (VED) został zreformowany na początku bieżącego roku, ale można wprowadzić nowe środki, które będą szczególnie ukierunkowane na kierowców z silnikami diesela. Podczas gdy w ramach nowych zmian VED karano samochody bardziej zanieczyszczające powietrze, bazowano na zanieczyszczeniu CO2, a nie na emisji tlenku azotu i cząstek stałych.
Wyższe stawki pierwszego roku zostały wprowadzone dla wszystkich samochodów, które w ciągu pierwszego roku wytwarzają ponad 100 g / km CO2.

Po pierwszym roku kwota podatku, który należy zapłacić, zależy od rodzaju pojazdu.

Stawki to:

140 £ rocznie na pojazdy z silnikami benzynowymi lub dieselem

130 £ rocznie na pojazdy napędzane paliwem alternatywnym (hybrydy, bioetanol i LPG)

0 £ rocznie dla pojazdów o zerowej emisji CO2

Zgodnie z nowymi zasadami, tylko samochody elektryczne o cenie poniżej 40 000 £ nie będą musiały płacić podatku samochodowego. Nowa reforma podatku samochodowego została skrytykowana, ponieważ samochody z dieselem emitują mniej CO2 – a więcej szkodliwego tlenku azotu i cząstek stałych.

Minister finansów

Katarzyna Cz

 

22 listopada 2017