Pobierał nielegalnie benefity, skazany czech Rudolf Kaderabek, z Gillingham

Czech Rudolf Kaderabek, z Gillingham, skazany za bezprawne roszczenie do świadczeń pod fałszywym nazwiskiem

 

Prawie niewidomy czeski obywatel przyjął fałszywą tożsamość i odbierał tysiące funt zasiłku po nakazie deportacji, usłyszał sąd.

Prawdziwe dokumenty tożsamości Rudolfa Kaderabka zostały zajęte przez brytyjskie MSW przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii.

Żonaty 42-latek, który jednym okiem widzi tylko w 20%, użył imienia i nazwiska oraz danych osobowych przyjaciela mieszkającego w Republice Czeskiej i dostał 15 000 funtów w zasiłku dla niepełnosprawnych.

Kaderabek mógłby nadal oszukiwać system, ale w zeszłym miesiącu postanowił przyznać się do oszustwa przed władzami.

Przyznał się policji, że źle postępował i nie może żyć z kłamstwem, usłyszał sąd koronny Maidstone.

Kaderabek, Wellington Street, Gillingham, przyznał się do oszustwa i posiadania fałszywych dokumentów tożsamości.Został skazany na rok i powiedziano mu, że ​​zostanie przeniesiony do ośrodka zatrzymania imigrantów, podczas gdy MSW będzie rozpatrywać jego przypadek.

Nakaz deportacji został złożony z powodu „zaległych alimentów” w Republice Czeskiej, ale nigdy nie doszła ona do skutku z powodu amnestii.

Bez dokumentów tożsamości i niezdolny do pracy ze względu na niepełnosprawność wzroku, Kaderabek skontaktował się z przyjacielem, który wysłał mu swoje dokumenty.

Potem były wykorzystywane do zasiłku na utrzymanie osoby niepełnosprawnej od sierpnia 2014 r. przez trzy lata.Sędzia Charles Macdonald dowiedział się, że Kaderabek prawdopodobnie będzie zupełnie niewidomy w ciągu czterech lat. Obrońca Maggie Biglou, powiedziała, że przestępstwo zostało początkowo wywołane potrzebą leczenia.

„Wyraźnie stwierdził, że nie chce już żyć w kłamstwie”, dodała. „Chciał, aby ta sprawa się skończyła, żeby mógł stawić czoła konsekwencjom”.

Konrad W

 

6 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime