Po Brexit UK będzie „właścicielem” morza i ryb do 200 mil, będzie praca

UK po Brexit będzie „właścicielem” morza i ryb znajdujących się w do 200 mil – będzie dużo pracy

 

Pierwsze plusy po Brexit.

Britain będzie „właścicielem” morza i ryb znajdujących się w nim do 200 mil od wybrzeża po raz pierwszy od dziesięcioleci po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zgodnie z planami przedstawionymi dzisiaj.

Rząd proponuje nowe „strefowe przywiązanie” sposób decydowania, który kraj jest właścicielem ryb i jak należy je dzielić.

Nowa biała księga w sprawie rybołówstwa określa sposoby „sprawiedliwszego” przydzielania uprawnień do połowów w oparciu o rozmieszczenie zasobów rybnych i odchodzenie od systemu opartego na wzorcach połowowych z lat 70.

Program „strefowego zajęcia” zastąpi obecne kwoty połowowe Unii Europejskiej, które dają unijnym trawlerom prawo do połowów 60% ryb w wodach Wielkiej Brytanii w odległości do 12 mil od wybrzeża Wielkiej Brytanii.

Państwa członkowskie UE łowią obecnie około ośmiu razy więcej ryb na wodach Wielkiej Brytanii niż Zjednoczone Królestwo na wodach państw członkowskich UE.

Decyzja Govego i premiera Theresy May o opublikowaniu białej księgi przed rozpoczęciem rozmów Brexit znacznie utrudni urzędnikom wymóg handlu prawami do połowów w ramach negocjacji.

W okresie przejściowym Wielka Brytania będzie przestrzegać unijnej wspólnej polityki rybołówstwa

Theresa May, premier, powiedziała, że ​​biała księga zagwarantuje, że „nie zobaczymy, że nasi rybacy niesprawiedliwie odmawiają dostępu do innych wód”, gdy Wielka Brytania opuszcza kraj.
Plany zapewniły, że teraz mamy „świetlaną przyszłość, ponieważ budujemy brytyjski przemysł rybny dla przyszłych pokoleń, kładąc nacisk na znaczenie zdrowego środowiska morskiego”.

Powiedziała: „Jako kraj wyspiarski nasz przemysł rybny jest siłą napędową przybrzeżnych społeczności w Wielkiej Brytanii.„Jasne było, że kiedy opuścimy UE, przejmiemy kontrolę nad naszymi wodami, zapewniając jednocześnie, że nie widzimy, aby nasi rybacy nieuczciwie odmawiali dostępu do innych wód.”

Wielka Brytania będzie nadal przestrzegać wspólnej dla całej UE wspólnej polityki rybołówstwa w okresie przejściowym, ale ministrowie stwierdzili, że od 2020 r. Zjednoczone Królestwo będzie negocjować dostęp do swoich wód jako niezależnego państwa nadbrzeżnego.

Michael Gove, sekretarz ds. Środowiska, powiedział: „Opuszczenie UE stwarza morze możliwości dla naszego sektora rybołówstwa. „Poza wspólną polityką rybołówstwa możemy przejąć kontrolę nad naszymi wodami i ożywić nasze przybrzeżne społeczności. „Będziemy mogli stworzyć własne systemy, stając się światowym liderem w zarządzaniu naszymi zasobami, jednocześnie chroniąc środowisko morskie.

Bertie Armstrong, prezes Szkockiej Federacji Rybaków, z zadowoleniem przyjął te plany, ostrzegł jednak: „Przed nami długa droga, a my teraz potrzebujemy, aby nasze rządy wykazały prawdziwą podstawę negocjacji w sprawie Brexitu, aby zapewnić, że te aspiracje staną się rzeczywistością”.

Barrie Deas, dyrektor naczelny Narodowej Federacji Organizacji Rybackich, powiedziała, że ​​plany są zgodne z prawem międzynarodowym i przyciągną szerokie poparcie dla branży i Parlamentu.

„Poza UE, Wielka Brytania będzie niezależnym państwem nadbrzeżnym, a to będzie stanowić podstawę do ponownego zrównoważenia udziałów kwotowych i wdrożenia

WNIOSEK

Będzie dużo pracy w przemyśle przetwórczym na terenie Wielkiej Brytanii z czego będą mogli korzystać Polacy !!!!!

Bruksela to naprawdę dziwna instytucja , zmniejszyła połowy dla Wielkiej Brytanii a jest otoczona naturalnie wodą więc wiadomo że ich przemysł rybny na tym powinien zarabiać, to dlaczego Bruksela nie dała limitów na produkcję w niemczech samochodów ? Ale zbliża się Brexit i idzie sprawiedliwość.

4 lipca 2018