Planował masowe morderswa bombami z rur. Manchester

Planował masowe morderstwa bombami z rur. Manchester

 

Shane Fletcher 21 lat, z Wastwater Avenue, Workington został uwięziony w Sądzie Koronnym w Manchesterze, Crown Square na13 lat.

Mężczyzna planował przeprowadzenie masowego morderstwa.

Po 11-dniowej rozprawie ława przysięgłych uznała Fletchera za winnego następujących przestępstw:

• dowody zawiera informacje  dla osoby popełniającej lub przygotowującej akt terroryzmu

• Próba zabójstwa lub nakłanianie do zabójstwa niezgodnie z sekcją 4 ustawy o przestępstwach  z 1891 roku.

 

Zanim ława przysięgłych zastanowiła się nad werdyktem, powiedziano im, że Fletcher użył internetu do zbadania, jak zrobić bomby z rur i  napalm.

Przedstawiając dowody przeciwko niemu, prokuratura powiedziała sądowi, że Fletcher zamierzał dokonać morderczego ataku masowego.

Jego historia wyszukiwania w Internecie ujawniła jego szczególne zainteresowanie i podziw dla tych, którzy przeprowadzili podobne straszne ataki w USA.

Prokuratura uznała, że ​​opracowany przez niego plan nie był wynikiem umysłu terrorystycznego, ale motywowanego zemstą. Fletcher twierdził, że żyje nieszczęśliwym życiem iw rezultacie chciał się zemścić ..

Przemawiając po sprawie sądowej, szef działu dochodzeń w sprawie zwalczania terroryzmu w policji  nadinspektor Will Chatterton powiedział:

„To zdumiewające, że człowiek może ubóstwiać działania terrorystów i morderców, ludzi, którzy poprzez swoje działania przynieśli tak wiele krzywdy , a On nawet próbuję usprawiedliwić te straszne czyny.

„Dzięki pracowitości naszych partnerów i policjantów z Cumbrii ( koło Manchester ) ,  kolejny kradzież człowieka jest za kratkami.

Superintendent Gary Slater z Cumbria Constabulary dodał:

„W wyniku tego, że nasi policjanci pracujący w społecznościach Kumbrii ściśle współpracowali ze specjalistami ds. walki z terroryzmem, intencje Fletchera zostały udaremnione na długo przed tym, zanim zdążył je zrealizować i mam nadzieję, że jest to fakt, który daje ludziom dobry powód do zaufania zdolność policji do identyfikowania, zapobiegania i ścigania takich przestępców.

Fletcher został skazany na 13 lat za próbę zabójstwa lub nakłanianie do zabójstwa, został on następnie skazany na sześć lat, aby równolegle z powyższym wyrokiem wykonywał karę za posiadanie dokumentu lub zapisów, które zawierają informacje, które mogą być przydatne dla osoby popełniającej lub przygotowującej akt terroryzmu.

Poniżej skazany

Konrad W

 

5 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Lancashire