PIS nie chce dla ochrony Polski – Broni Nuklearnej. Wybiera Niemcy

PIS nie chce dla ochrony Polski – Broni Nuklearnej. Wybiera Niemcy

 

W rozmowie z dziennikarzem niemieckiego tygodnika, dotyczącej Traktatu INF, szef polskiej dyplomacji zauważył, że Europa bazuje obecnie na odstraszaniu nuklearnym gwarantowanym przez Sojusz Północnoatlantycki. Wskazał przy tym, że w interesie Europy, jest dalsza obecność amerykańskich sił, w tym sił jądrowych, na naszym kontynencie.

Zapytany o możliwość rozmieszczenia broni nuklearnej na terenie Polski minister Czaputowicz wyraźnie podkreślił, że „zupełnie sobie tego nie życzymy”. Szef polskiej dyplomacji nie wykluczył, że w przyszłości, podobnie jak obecnie, broń jądrowa będzie zapewniać pokój w naszej części świata. Ewentualne decyzje w kwestii miejsca stacjonowania tego typu broni pozostawił jednak do wyłącznej decyzji NATO.

Aktualnie broń jądrowa znajduje się na terenie kilku państw europejskich.

NATO obecnie analizuje wpływ rozmieszczenia rosyjskich pocisków rakietowych zakazanych traktatem INF na swoje bezpieczeństwo, by zapewnić wiarygodność i efektywność polityki odstraszania i obrony. Polska w pełni popiera tę politykę obejmującą komponent nuklearny i będzie konsekwentnie realizować swoje zobowiązania sojusznicze.

WNIOSEK:

 

PIS gra w polityce jak Platforma Obywatelska , czyli woli Niemcy niż silną pozycję Polski budować z USA.

Niestety choć PIS przed wyborami atakował Platforme Obywatelską że jest pro -niemiecka a PIS pro – amerykański teraz dokładnie widać że PIS czyli Kaczyński i Morawiecki to wcale nie Konserwatyści jak Donald Trump. Poprostu PIS wykorzystał atak medialny na Niemcy aby wykorzystać naiwność Polaków i zagłosować na tych ludzi.

Władzę Kaczyński potrzebował tylko na to aby wybudować swoje dwa wieżowce – jak mówił na tasmach. Taka broń dałaby Polsce bezpieczeństwo juz 100 procentowe .

Oto informacja jaką podaje Ambasada RP w Berlinie.

9 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polska

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *