Piotr Caban i jego śmierć, skazany kierowca,Welwyn Garden City

Piotr Caban i jego śmierć, skazany kierowca,Welwyn Garden City

 

Kierowca, który potrącił mężczyznę w Welwyn Garden City i uciekł z miejsca wypadku, został skazany.

Billy Woodcraft, lat 21, z Birch Green, Hertford został skazany na dwa lata i 3 miesiące więzienia, 7 grudnia w Sądzie Koronnym w St Albans, po tym, jak przyznał się do spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę, powodując śmierć podczas prowadzenia pojazdu bez ubezpieczenia i próbując wypaczyć bieg sprawiedliwości.

Sąd usłyszał, że tuż przed godziną 20 w dniu 1 lutego 2017 roku Woodcraft jechał swoim srebrnym Mini Cooperem wzdłuż Mundells, kiedy potrącił 42-letniego Piotra Cabana, który przechodził przez ulicę na skrzyżowaniu z Tewin Road.

Jednak mimo uderzenia, które zniszczyło przednią szybę samochodu, Woodcraft nie zatrzymał się, a zamiast tego szybko odjechał, pozostawiając ojca dwójki dzieci leżącego na drodze z katastrofalnymi urazami głowy.

Pan Caban, który w czerwcu 2016 roku przeprowadził się do Welwyn Garden City z rodzinnej Polski, został przewieziony do szpitala Addenbrooke w Cambridge, ale niestety zmarł następnego dnia.

Po kilku apelach policyjnych w Internecie i lokalnej prasie, 7 lutego Woodcraft oddał się w ręce policji na komisariacie w Hatfield.

Katarzyna Cz

Billy Woodcraft na zdjeciu

 

14 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime