Pierwsze konsultacje do mostu nad morzem łączącym UK z Francją

Pierwsze konsultacje do mostu nad morzem łączącym UK z Francją

 

Plan Borisa Johnsona dotyczący mostu na kanale zyskał duże poparcie po tym, jak szefowie Eurotunelu poprosili o spotkanie z brytyjskimi urzędnikami na temat mostu między Wielką Brytanią i Europą.

W liście do premiera, francuski dyrektor naczelny Eurotunelu powiedział, że jest „bardzo zainteresowany” drugim połączeniem pomiędzy Francją a Wyspami Brytyjskimi i „będzie zachwycony”, aby rozpocząć dyskusję.

W notatce szefa Eurotunelu, szefa Exec Jacques’a Gounona, czytamy: „Idea drugiego stałego łącza jest czymś, co regularnie rozważamy w naszych długoterminowych planach i bylibyśmy zachwyceni współpracą z waszymi urzędnikami w celu dalszego zbadania możliwości.”

Popyt rośnie, a drugie połączenie jest wymagane.

List został wysłany po tym, jak w styczniu pojawiły się sugestie pana Johnsona na temat mostu, dodając, że inny tunel może być realną opcją.Firma twierdzi, że jest „w pełni zaangażowana” w „dostarczanie najlepszych możliwych rozwiązań dla przemysłu i konsumentów w relacji po Brexit”, dodając, że „prace eksploracyjne mogą być teraz warte zachodu”, ponieważ planowanie i przygotowania są nieuchronne.

Eurotunnel obecnie obsługuje jedno stałe połączenie między Wielką Brytanią i Francją, ale ma możliwość zbudowania drugiego w przyszłości.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani tą możliwością”, mówi Gounon, „choć może trochę wcześniej, ponieważ dzisiaj używamy tylko około 54 procent całkowitej pojemności tunelu”.

List nie wyklucza sugestii budowy 22-milowego most po Brexicie. Wyjaśnia jednak, że poprzednie projekty mostów zostały odrzucone ze względu na „względy bezpieczeństwa i ochrony środowiska”. „Nasz sukces ekonomiczny zależy jednak od dobrej infrastruktury i dobrych połączeń „.

Kanał pomiędzy Anglią i Francją ma około 20 mil szerokości w najwęższym punkcie. Najdłuższy na świecie most nad wodą znajduje się w Chinach i rozciąga się ponad 26 mil ponad zatoką Jiaozhou

Image result for bridge between Uk and france

A oto Chiński najdłuższy most.

Konrad W

 

12 lutego 2018