Pielegniarka zamordowała 8 niemowląt i 9 usiłowania. Chester Szpital

Pielegniarka zamordowała 8 niemowląt i 9 usiłowania. Chester Szpital

 

29-letnia pielęgniarka zostaje ponownie aresztowana przez policję pod zarzutem zamordowania ośmiorga dzieci i usiłowania zabójstwa dziewięciu dzieci w oddziale noworodkowym szpitala
w Chester.

Kobieta  została przesłuchana w lipcu ubiegłego roku w sprawie domniemanego zabójstwa sześciu dzieci w szpitalu.

Dziś ponownie dołożono do jej zarzutów trzy dodatkowe domniemane próby morderstw.

Lucy Letby  mające 29 lat była początkowo przesłuchiwany w sprawie  zabójstw ośmiorga dzieci i prób zabójstw sześciu innych.

Policja twierdzi, że bada teraz domniemane próby zabójstwa trzech innych noworodków w szpitalnej jednostce noworodkowej, biorąc całkowitą liczbę potencjalnych ofiar do 17 osób.

Policja ponownie najechała na jej dom dzisiaj, prawie rok po tym, jak po raz pierwszy przeszukali nieruchomość.

Inspektor policji w Cheshire, Paul Hughes, który jest odpowiedzialny za śledztwo, powiedział dziś: „W ramach trwającego śledztwa dzisiaj ponownie przeszukaliśmy pracownika służby zdrowia w związku z podejrzeniem zabójstwa w związku ze śmiercią ośmiu dzieci i usiłowaniem zabójstwa sześciu dzieci.

Po tym, jak po raz pierwszy aresztowali pielegniarkę w zeszłym roku, policja przeszukała jej bliźniaczy dom w Chester wartości 180 000 funtów. Funkcjonariusze przeszukali także dom rodziców Letby’ego w Hereford. Od tego czasu Letby został zwolniony za kaucją.

Rodzice dzieci, których to dotyczy, zostali poinformowani o dzisiejszych wydarzeniach i są wspierani przez wyspecjalizowanych oficerów, poinformowała dziś rano policja.

 

„Na tym etapie nie jesteśmy w stanie zapoznać się z dalszymi szczegółami dotyczącymi dochodzenia, ale jak tylko uda nam się dostarczyć dalsze aktualizacje, które zrobimy”.

Letby rozpoczęła pracę w Chester Hospital po ukończeniu Chester University w 2011 roku.

10 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool