Piekarz z UE dostał status tylko na 5 lat po Brexit;

Piekarz z UE dostał status tylko na 5 lat po Brexit – bezrobotni bedą się brać do pracy po Brexit

 

Piekarz urodzony w Bretanii mieszka w Wielkiej Brytanii od 31 lat, ale teraz ma pozwolenie na pozostanie tylko jeszcze 5 lat – na razie.

Piekarz w Bath wystąpił z wnioskiem o unijny program rozliczeniowy, aby zapewnić sobie prawo do kontynuowania życia i pracy w kraju po Brexicie.

Proces obejmował wysłanie różnych dokumentów, w tym jego tożsamości, miejsca zamieszkania i historii w Wielkiej Brytanii.

Ale w piątek (23 sierpnia) otrzymał list od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w którym stwierdził, że zamiast tego otrzymał „status  ustalony” – co oznacza, że ​​może zostać tylko przez kolejne pięć lat, zanim złoży ponownie wniosek.

 

 

„Nigdy nie miałem brytyjskiego paszportu, ponieważ mam francuski paszport,powiedzial.

Tymczasem jego rodzina – żona i jego troje dzieci – pozostają nienaruszeni, ponieważ wszyscy są obywatelami brytyjskimi i posiadają brytyjskie paszporty.

 

„Jeśli chcesz ubiegać się o status osiedleńca w ramach unijnego programu rozliczeniowego, możesz to zrobić, gdy tylko spełnisz odpowiednie kryteria kwalifikacyjne.

„Więcej informacji na temat kryteriów kwalifikujących do unijnego programu rozliczeniowego można znaleźć na stronie: https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/when-to-apply.

photo instagram

Konrad W

 

25 sierpnia 2019