Pięć gwałtów w miesiąc a policja bezradna, Manchester

Manchester

Pięć gwałtów w kwartał a policja bezradna, Manchester

Manchester to jedno z najniebezpieczniejszych miast w Wielkiej Brytanii. Co miesiąc policja rejestruje 30 000 różnych przestęstępstw daje to więc około 100 dziennie. Jednak najcięższe przypadki przestępstwa z bronią palną i gwałty.

Pięć gwałtów w ciągu miesiąca a policja bezradna.

W sumie cztery kobiety i jeden mężczna zostali zgwałceni a policja dalej nie znalazła winnych. W Centrum miasta Manchester wprowdzono dodatkowe patrole policji w mundurach oraz w cywilnych ubraniach aby gwarantować większe bezpieczeństwo .

Pierwsze wydarzenie miało miejsce 21 Września 2016 roku

 

Kobieta lat 18 została siła sprowadzona chodnik przez dwie kobiety i mężczyznę. Została przez nie okradziona a pózniej zgwałcona. Kobieta wracała wieczorową porą ze spotkania z znajomym w Burger King koło  Piccadilly Gardens. Była godzina 2.50 rano na ulicy  w pobliżu Gay Village. Twierdzi się że napastnicy mieli od 18 do 20 lat.

m1

 

Kolejny gwałt miał miejsce  2 pazdziernika 2016 roku.

24 letnia kobieta została zaatakowana na ulicy Wood Street niedaleko John Rylands Library. Kobieta po całym zdarzeniu dostała szoku.

 

m2

 

Kolejny atak nastąpił 2 pazdziernika

Kobieta lat 22 w nocy odeszła od swoich znajomych w Cnetrum Manchester i została zaatakowana pod łukiem kolejowym.

 

Kolejne przestępstwo miało miejsce w dniu 19 pazdziernika 2016

23 letni chłopak szedł ulica we wczesnych godzinach rannym  na ulicy Brazil Street w Centrum Manchester. Został zaczepiony i poszli razem gdzie gwałciciel zaatakował w pobliskich drzwiach bloku. Zgwałcić oraz okradł ofierę. Mężczyzna uciekł w strone Whitworth Street.

 

m4

 Kolejny atak nastąpił 26 pażdziernika na ulicy Cheetham Street

51 letnia kobieta została zaatakowana na parkingu sklepu Ladbrokes niedaleko Manchester Arena. Była pora wczesno poranna. 

labr

 

Policja prosi wszystkich o pomoc w ujęciu sprawców . W jeden miesiąc tyle ataków a policja wciąż bezradna.  Każdy z informacją na temat wszelkich ataków jest proszony o telefon na policję 101 lub anonimowo pod numerem 0800 555 111. Wszelkie ofiary przestępstw seksualnych mogą dzwonić na numer  0161 276 6515.

Konrad W

27 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester