Pedofil zgwałcił dziecko 17 razy, złapany Bolton koło Manchester

Pedofil zgwałcił dziecko 17 razy, złapany Bolton koło Manchester

 

Drapieżny pedofil, który poddał dziecko serii „straszliwych i obrzydliwych” gwałtów, został zamknięty.

Luiz Assuncao, lat 41, zgwałcił swoją ofiarę – dziecko w wieku poniżej 13 lat aż 17 razy

 

Kiedy jego dzielna dziewczynka powiedziała matce o przemocy, skontaktowała się z policją.

Ale kiedy Assuncao został aresztowany i przesłuchany przez detektywów, wielokrotnie nie zgadzał się .

Ostatecznie przyznał się do 17 zarzutów gwałtu na rozprawie w Sądzie Koronnym w Bolton w kwietniu.

Assuncao z Drummond Square, Wigan, został dziś uwięziony na 13 lat i musi podpisać rejestr przestępców seksualnych i być objęty nakazem zapobiegania szkodom seksualnym na całe życie.

„Skala i powaga zbrodni Assuncao nie mogą i nie powinny być nigdy niedoceniane” – powiedział detektyw sierżant Eleanor Humphreys z wydziału dochodzeń w sprawie ochrony ludności w Greater Manchester Police.

„Chciałbym pochwalić odwagę ofiary, która w swoim wystąpieniu pomogła odebrać wolność temu niebezpiecznemu i drapieżnemu przestępcy.

Policja w Greater Manchester jest uznawana w całym kraju za model dobrej praktyki w zakresie usług wsparcia dostępnych dla ofiar.

– Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, został zgwałcony lub wykorzystany seksualnie, zachęcamy, aby nie cierpieć w milczeniu i zgłosić to policji lub agencji wsparcia, aby uzyskać dostępną pomoc i wsparcie.

– Możesz zadzwonić na policję w Greater Manchester pod numer 101 lub, alternatywnie, ludzie mogą skierować się do Centrum skierowań seksualnych St Mary’s pod 0161 276 6515.

– Centrum skierowań seksualnych w St. Mary’s w Manchesterze zapewnia wszechstronną i skoordynowaną pomoc sądową, poradnictwo i opiekę medyczną dla każdego w Greater Manchester, który doświadczył gwałtu lub napaści seksualnej. Usługi są dostępne przez 24 godziny na dobę, a ludzie mogą uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem policji w Greater Manchester lub samodzielnie.

– Manchester Rape Crisis to poufna usługa wsparcia prowadzona przez kobiety dla kobiet i dziewcząt, które zostały zgwałcone lub wykorzystane seksualnie. Poufna infolinia: 0161 273 4500.

– Survivors Manchester oferuje wsparcie i doradztwo dla dorosłych mężczyzn, którzy przeżyli wykorzystywanie seksualne i gwałt, niezależnie od tego, kiedy wydarzenie miało miejsce. Kontakt 0161 236 2182.

Konrad W

 

24 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester