Paweł Relowicz ofcjalnie oskarżony o gwałt i zabójstwo studentki Hull

Paweł Relowicz ofcjalnie oskarżony o gwałt i zabójstwo 21 studentki w Hull.

 

Polski rzeznik już siedzi w wiezieniu za inne przestepstwa ale dopiero w tym tygodniu prokuratoru majćc dowody zlozyła je do Sądu i oskarżyła go o gwałt i mroderstwo .

Sprawą żyła cała Wielka Brytania gdyż Polak był ostatnia osobą, która odebrała z przystanku studentkę nocną porą. Od tego czasu kobieta znijknęła i dopiero po wielu tygodniach Policja odnalazła jej ciało w rzecze. Zaginęła po nocy w Hull 31 stycznia

Żonaty Paweł Relowicz, 25, został aresztowany pod koniec sierpnia, ale został zwolniony w ramach śledztwa.

Detektywi wysłali oskarżenie do prokuratury koronnej (CPS), która autoryzowała oskarżenie o morderstwo. Tata dwóch dzieci pojawi się w sądzie w sądzie okręgowym Hull 30 października.

Główny prokurator koronny Gerry Wareham powiedział:
„Ta decyzja została podjęta po dokładnym przejrzeniu wszystkich dowodów przedstawionych nam przez policję Humberside w wyniku ich długiego i złożonego dochodzenia”. Starszy funkcjonariusz śledczy, detektyw Superintendent Martin Smalley, powiedział, że Relowicz został oskarżony o gwałt i morderstwo.

Dodał: „Z całego serca dziękuję rodzicom Libby za ich ciągłe zrozumienie i cierpliwość podczas całego procesu dochodzeniowego”.Decyzja o oskarżeniu go zapada po miesiącach drobiazgowej pracy policji, która nastąpiła po nagłym zniknięciu Libby 31 stycznia.

Kobieta mieszkająca w pobliżu miejsca, w którym ostatnio widziano Libby, opisała słyszenie „mrożących krew w żyłach krzyków” o godzinie 12.30.

Polak juz został skazany na 8.5 roku więzienia za przestepstwa seksualne i kradziez w Hull.

Statement Policji o oskarżenie gwałtu i zabójstwa.

Crown Prosecution Service statement

Confirming the news this morning, Chief Crown Prosecutor Gerry Wareham, said:

“Following the death of Libby Squire in Hull on 1 February, the Crown Prosecution Service has today authorised Humberside Police to charge Pawel Relowicz, 25, with rape and murder. Libby’s family have been informed.

“This decision was made following a careful review of all the evidence presented to us by Humberside Police as a result of their lengthy and complex investigation.

“Criminal proceedings against Mr Relowicz are now active and he has a right to a fair trial. It is extremely important that there should be no reporting, commentary or sharing of information online which could in any way prejudice these proceedings.”

 

Paweł Relowicz skazany na 8.5 roku. Sędzie Polak to drapieżnik seksualny

 

Zatrzymany Rełowicz w Hull, co robił o 12 w nocy mając żone i dzieci

Konrad W

 

 

24 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *