Paulius Zacharovas zaatakował personel karetki, Manchester

Paulius Zacharovas zaatakował personel karetki, Manchester

 

Człowiek, który obudził się w karetce pogotowia i zaatakował ratownika medycznego za pomocą długopisu, został skazany.

Pogotowie zostało wezwane do pomocy 30-letniemu Pauliusowi Zacharovasowi, który został znaleziony nieprzytomny w rejonie Strangeways w Manchesterze.

Jednak po tym, jak sanitariusze położyli go na noszach i przenieśli do karetki, żeby zabrać go do Salford Royal Hospital, nagle obudził się i stał się agresywny.

Początkowo zaczął chwytać sprzęt w ambulansie.Próbując go uspokoić, sanitariuszka Amanda Beames, która była przy nim, próbowała go pocieszyć, ponieważ wydawał się zdenerwowany.Poprosił Amandę, by chwyciła jego rękę, co zrobiła, po czym zaczął się śmiać i pociągnął ją na siebie, grożąc, że ją zabije. Złapał też jej długopis i użył go jako prowizorycznej broni, dźgając ją.Amandzie odważnie udało się przytrzymać i powstrzymać mężczyznę –wszystko działo się podczas jazdy- ale kobieta doznała urazów nadgarstka, klatki piersiowej i brzucha.

Zacharovas został później aresztowany i tymczasowo przetrzymany w areszcie, a w środę przyznał się do ataku w Manchester Magistrates Court.

Został skazany na osiem miesięcy więzienia i obciążony grzywną w wysokości 150 funtów, którą ma zapłacić po wyjściu.

W 2017 r. odnotowano 204 przypadki fizycznego napadu na personel North West Ambulance Service w samym Greater Manchester.

Sector Manager w NWAS w Greater Manchester, Annemarie Rooney, powiedziała: „Tego rodzaju zachowanie w stosunku do ludzi, którzy są tam tylko po to, by pomóc, jest absolutnie nie do zaakceptowania i nie będziemy tego tolerować. To był brutalny atak, który wywarł trwały wpływ na naszą sanitariuszkę i cieszymy się, że człowiek ten został postawiony przed obliczem sprawiedliwości”.

Katarzyna Cz.

 

24 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime