Partia w Szkocji SNP żąda przestrzegania praw obywateli po Brexit

Partia w Szkocji SNP żąda przestrzegania praw obywateli po Brexit

 

Poseł Ian Blackford ostrzegł, że opuszczenie UE nie może prowadzić do erozji praw obywatelskich, kiedy uprawnienia przeniesione zostaną z Brukseli do Westminsteru.

Pan Blackford wezwał rząd Wielkiej Brytanii do odwrócenia decyzji o nieprzeniesieniu unijnej karty praw podstawowych w prawie brytyjskim po Brexit.

Rząd Theresy May powiedział, że nie jest konieczne zachowanie karty praw, aby zachować jej prawa i zasady , ponieważ zostaną one już przekształcone w prawo krajowe za pomocą ustawy o wyjściu z UE.

Ale pan poseł Blackford powiedział, że zniesienie statutu grozi powstaniem dodatkowej niepewności prawnej i niestabilności.

The SNP’s Westminster leader has marked Human Rights Day by calling on the British Government to uphold “to the letter” the rights of every citizen in the UK.Ian Blackford MP warned that leaving the EU must not result in the erosion of citizens’ rights as powers are transferred from Brussels to Westminster. Mr Blackford urged the UK Government to reverse the decision not to retain the EU charter of fundamental rights in UK law post-Brexit.

Poseł SNP’s Ian Blackford domagający się przestrzegania praw dla emigrantów

Konrad W

 

15 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja