Partia Pracy zniesie limit i kontrole emigracji. Jeśli wygra wybory.

Partia Pracy zniesie limit i kontrole emigracji. Jeśli wygra wybory.

 

Jeremy Corbyn zniesie kontrolę nad imigracją i przekaże cudzoziemcom prawo do głosowania w przyszłych wyborach i referendach, jeśli Partia Pracy zdobędzie władzę.

Lider laburzystów przystąpi do następnych wyborów obiecując  rozszerzenie swobody przemieszczania się na migrantów na całym świecie, wraz ze zniesieniem ośrodków kontroli .

Mimo że zespół pana Corbyna jest prywatnie przeciwny planowi, delegaci na dorocznej konferencji Labour w Brighton jednogłośnie poparli wniosek, który zobowiązuje partię do „swobodnego przepływu, równości i praw dla migrantów”.

Wniosek zobowiązuje Partię Pracy do sprzeciwienia się wszelkiemu przyszłemu systemowi imigracyjnemu, który obejmuje ograniczenia liczby lub celów, i który ocenia przydatność migranta na podstawie jego dochodów lub przydatności dla przedsiębiorstw.

Komentując ten wniosek w środę, Diane Abbott, , powiedziała:

„Zapewniamy, że nasze plany rządu obejmują te przepisy i wiele więcej, aby uczynić ten kraj lepszym, bardziej przyzwoitym i dostatnim miejscem”.

Partia Pracy udzieli również prawa wszystkim obcokrajowcom mieszkającym w Wielkiej Brytanii, do glosowania . Dużo wskazuje że chcą aby ci ludzie głosowali podczas drugiego referendum.

Około trzech milionów obywateli UE mieszka w Wielkiej Brytanii, ale nie mogą głosować w wyborach krajowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obywatele Wielkiej Brytanii, Irlandii i Wspólnoty Narodów mogą głosować w wyborach powszechnych, podczas gdy inni rezydenci zagraniczni mogą głosować tylko w wyborach lokalnych.

 

 

Konrad W

 

17 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *