Partia Pracy w Szkocji chce 48-godzinnego tygodnia pracy

Partia Pracy w Szkocji chce 48-godzinnego tygodnia pracy

 

Szkocka partia Pracy twierdzi, że limit czasu pracy wynoszący 48 godzin w tygodniu pracy i minimalna stawka w wysokości 10 funtów zwiększy wydajność Szkocji.

W tym, co partia nazwała alternatywną strategią przemysłową Partia Praca proponuje inwestowanie w umiejętności i siły robocze, aby ratować trudną sytuację gospodarki.

Partia przewiduje nowe uprawnienia Parlamentu Szkockiego po tym, jak Brexit zezwoli na wprowadzenie nowych dyrektyw dotyczących warunków pracy.

Jako część UE, Wielka Brytania zrezygnowała z dyrektywy unijnej dotyczącej czasu pracy, która ogranicza godziny pracy.

Brexit mógłby stworzyć okazję do współpracy z firmami w celu stworzenia nowych limitów i wycofania umowy ‘zero godzin’, argumentuje partia Pracy.

Wyjście z UE mogłoby również pozwolić na „różne ramy i struktury własnościowe”, aby zapobiec posiadaniu przez inne państwa sporej części krajowej bazy gospodarczej.

Niektóre propozycje, takie jak utworzenie Szkockiego Banku Inwestycyjnego, polegałyby na władzy rządu Pracy w Westminsterze.

Unite – największy związek zawodowy Wielkiej Brytanii nazwał dokument „świeżą i postępującą wizją”. Jednak członek partii Zielonych ze Szkocji – Andy Wightman powiedział, że strategii tej „brakuje wizji” w porównaniu manifestem jego partii z 2016 r.

A limit of 48 hours in the working week and a £10 minimum wage would boost Scotland’s productivity, Scottish Labour has argued.

In what the party has labelled an alternative industrial strategy, Labour proposes investment in skills and the workforce to boost the struggling economy.

Przymus pracy 48 godzin, zapłacisz więcej podatku i dostaniesz mniejsze zasiłki na dzieci, gdyż liczone są od sumy brutto.

Katarzyna Cz

photo/bbc

8 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja

1 komentarzy
  1. Przymus pracy 48 godzin, zapłacisz więcej podatku i dostaniesz mniejsze zasiłki na dzieci, gdyż liczone są od sumy brutto. – czy to pisał ktoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o gospodarce?

Komentowanie jest wyłączone.