Pani May obiecuje dostarczyć narodowi Brexit który zagłosował

Pani May obiecuje dostarczyć narodowi Brexit który zagłosował

 

Theresa May obiecała dzisiaj „zapewnić głosującym w referendum na Brexit ” – Brexit.

Premier przedstawiła jej plany wyzwolenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej po tym, jak Minister Spraw Zagranicznych podał do wiadomości publicznej propozycje umów celnych jako „zwariowane”.

W Sunday Times, pani May użyła terminu Brexiteer „przejmują kontrolę” kilka razy, ale przyznała również, że „szczegóły są niezwykle złożone i nie będzie kompromisów”.

Powiedziała: „Możesz mi zaufać, że dostarczę Brexit. Nie zawiodę Cię.

„Zapewnię, że przejmiemy kontrolę nad naszymi granicami. Społeczeństwo chce, aby ich własny rząd decydował o liczbie osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii z całej Unii Europejskiej i to właśnie zamierzamy zrobić.

Premier ponownie wyraziła chęć opuszczenia jednolitego rynku, ale aby utrzymać najsilniejsze możliwe partnerstwo handlowe z UE, jednocześnie będąc w stanie zawrzeć nowe umowy z krajami poza Europą.

Pani May powiedziała, że ​​zaproponowała różne opcje dla nowego porozumienia celnego, ale przedstawiła trzy testowe testy, aby nowa umowa mogła przejść.

Po pierwsze nie może istnieć twarda granica między Irlandią Północną a Irlandią, handel i zatrudnienie muszą być chronione, w tym łańcuchy dostaw, na których polegają brytyjscy producenci, a Wielka Brytania musi mieć swobodę negocjowania nowych umów handlowych z innymi krajami.

Powiedziała: „Jeśli będziemy trzymać się tego zadania, wykorzystamy tę jedyną w swoim rodzaju możliwość zbudowania silniejszej, sprawiedliwszej Wielkiej Brytanii, szanowanej na całym świecie i pewnej siebie i zjednoczonej w kraju. Nie zawiodę Was”.

A Donald mówi że Wielka Brytania nie będzie miała ciastka ale sól na tależu.

Donald Tusk straszy Brytanie po Brexit

 

 

 

Konrad W

13 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka