Pamietaj Strajk na lotnisku Luton od 25 maja do 30 maja.

Pamietaj Strajk na lotnisku Luton od 25 maja do 30 maja.

 

Lotnisko Luton: 200 000 pasażerów może mieć zakłóconą podróż w związku ze strajkiem w długi weekend majowy.

Dziesiątki tysięcy podróżnych, którzy zarezerwowali loty z lotniska Luton w długi weekend mogą spotkać się z zakłóceniami w podróży z powodu serii strajków rozciągających się na pięć dni.

Akcja protestacyjna rozpocznie się o 7 rano w piątek 25 maja i potrwa do 6:30 w środę 30 maja.

Członkowie związku Unite, pracujący na różnych stanowiskach na lotnisku Bedfordshire, głosowali za przerwaniem pracy w odpowiedzi na spór dotyczący płac i umów zero godzin.

Strażacy będą strajkować 24 godziny od godziny 7 rano w piątek 25 maja.

Personel naziemny Menzies Aviation, w tym pracownicy zajmujący się obsługą bagażu, planują przerwanie pracy od 3 rano w sobotę 26 maja do 14.00 w niedzielę.

Pracownicy ochrony będą strajkować od 3 rano w poniedziałek do 5 rano we wtorek. Pracownicy pomocniczy pracujący dla Clece Care Services przestaną pracować na 48 godzin od 5 rano w poniedziałek.

Wreszcie, personel pracujący w operacjach lotniczych i inżynierii planuje 24-godzinny strajk od 6:30 rano we wtorek 29 maja.

The Independent obliczył, że ponad 200 000 pasażerów zarezerwowało podróż przez lotnisko w ciągu pięciu dni, które obejmują jeden z najbardziej ruchliwych weekendów tego roku.

Strajki są następstwem oferty wynagrodzenia określonej przez związek jako „marna”. Unite donosi, że lotnisko zaoferowało wzrost wynagrodzenia pracowników o 2,15 procent, po roku, w którym liczba pasażerów wzrosła o 8,6 procent, a zyski wzrosły o 44 miliony funtów. Lotnisko Luton twierdzi, że zaproponowało wzrost wynagrodzenia w wysokości 2,5% plus 150 funtów dla każdego zatrudnionego pracownika, które ma być wypłacone  w lipcu 2018 roku.

Funkcjonariusz regionalny Unite, Jeff Hodge, ostrzegał przed „poważnymi zakłóceniami w podróży, jeśli kierownictwo nie zbierze się i nie wynegocjuje uczciwej umowy, która uznaje wkład pracowników”.

Masz lot w tym czasie skontaktuj sie ze swoim przewoznikiem.

Konrad W

 

12 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn