Oto jak prasa Angielska śmieje się z Brukseli bo chce pieniądze z Londynu

Oto jak prasa Angielska śmieje się z Brukseli bo chce pieniądze z Londynu

 

Wszyscy na wyspach są pod wrażenie jak Theresa May prowadzi rozmowy z Eurokratami z Brukseli.

Niestety do Eurokratów nich dalej nic nie dociera.

Jak narazie Tusk straszył przed Brexitem i po Brexcie a teraz Junker przylatuje do Londynu bo chce pieniądze niby za „rozwód”.

„Donaldinio” tez ostatnio zagrał w Brukseli, że Eurokraci będą rozmawiać z Londynem tylko wtedy kiedy Londyn spełnił ich marzenia – czyli zapłaci im 50 miliardów oraz da gwarancje zasiłków 3.6 miliona emigrantów na wyspach.

Ale zaraz pyta pani Premier proponowała dwa razy te gwarancje to się Tusk „wypiął” się na jej pomysł.

W Piątek w Londynie przebywał ten pan ubrany na niebiesko na rysunku z gazety The Sun, który przyjechał po kasę. Stary, gruby Junker, który lubi całować polityków powiedział, że Premier May jest z innej galaktyki. Po prostu myślał ze dostanie pieniądze.

Niestety Premier May powiedziała wyraźnie, że Londyn nic nie będzi płacić gdyż nie ma tego w traktatach, które podpisywały kraje w chwili dołączenia do bloku małej Unii.

Premier May podsumowała ich bardzo celnie.

Nasi tak zwani sojusznicy wykluczyli wszelkie ustępstwa bez gotówki, podważali nasze związki z Irlandią Północną i Gibraltarem i ostrzegali, że Wielka Brytania musi poniżyć się przed nimi, zanim nawet powąchasz umowę handlową.

Jedyny element, który brakowało tej triumfalnej orki, był wiersz hymnu brukselskiego: „Zrób to, za co płacisz, hej, hej”.

Our so-called allies ruled out any concessions without cash, undermined our ties with Northern Ireland and Gibraltar and warned Britain must grovel before getting even a sniff of a trade deal.

The only element missing from this triumphalist orgy was a new verse to the Brussels anthem Ode to Joy: “Ve haff ways of making you pay, hey-hey.”

Komentarz:

Przywódcy Unijni nie słuchają co mówi Premier May do całego społeczeństwa a mówi że – brak umowy z Bruksela to lepsze niż zła umowa dla jej kraju.

Ona chce negocjacji z Brukselą na zasadzie Wielka Brytania coś daje krajom Unijnym , Bruksela czyli kraje Unijne dają coś Londynowi. Jak na razie dwa ” dwa dobermany” Merkel czyli Tusk i Junker robią wszystko co chce Berlin. Mówią , straszą, żądają – czy jednak na tym polegają negocjacje ?

Niestety Londyn jest przygotowany do konfrontacji to nie biedna Grecja to kraj należący do grupy najbogatszych krajów świata i na pewno nie klękną przed Tuskiem czy Junkerem. To właśnie przez tych dwóch panów słuchających Merkel, Londyn musiał opuścić grupę krajów Unijnych gdyż „spławili” Camerona przed referendum, który chciał zreformować i zmienić Unię. Ale Tusk i Junker nigdy się do tego nie przyznają, że zniszczyli Unię Europejską bo tak trzeba nazwać opuszczenie jednego z najbogatszego kraju w grupie krajów UE.

Wojna handlowa czyli cła na towary uderzą bardziej gospodarki krajów Unijnych gdyż różnica w handlu jest na niekorzyść Brukseli, która więcej sprzedaje na wyspy niż Brytania do 27 krajów.

Tusk jako szef UE wolał słuchać Merkel niż Camerona, który chciał zmienić Unię więc to jest tylko i wyłącznie jego wina, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Tusk zostanie zapamiętany w historii że wysprzedał majątek Polski i teraz zniszczył Unię.

Oto już dzisiaj rysunek z gazety The SUN po wielkiej wizycie Junkera w Londynie.

 

oni123

https://www.thesun.co.uk/news/3450860/walking-away-is-the-best-weapon-theresa-may-has-against-the-eu-as-leaders-celebrate-50billion-brexit-stitch-up/

 

Konrad W

photo/thesun

1 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka