Ostrzeżenie emerytalne, od kwietnia nowe regulacje podatkowe w Wielkiej Brytani

Ostrzeżenie emerytalne, od kwietnia wchodzą nowe regulacje podatkowe w Wielkiej Brytanii

 

Niczego nie podejrzewający emeryci przeżyją szok, po tym jak ustawa podatkowa ustanowiona w ramach nowych przepisów zostanie wprowadzona od kwietnia.

W związku z tymi zmianami, ten kto czerpie pieniądze podlegające opodatkowaniu z ich emerytury otrzyma  kwotę, która może być oszczędzana w ramach programów emerytalnych  obniżone do zaledwie 4,000 £ rocznie.

Oznacza to, że tzw. Money Purchase Annual Allowance (MPAA) emerytów zostanie zmniejszony o około 90 procent od aktualnej kwoty £ 10,000.

Tym samym, każdy kto pobiera emeryturę, ale nadal chce oszczędzać – na przykład, jeżeli chce jeszcze pracować – będzie podlegać karze zgodnie z nową ustawą podatkową, jeżeli naruszy roczny limit £ 4,000.

Oszczędzający, którzy pobrali ich wolny od podatku 25 proc ryczałt i nie otrzymali dochodu podlegającego opodatkowaniu, mogą jeszcze zaoszczędzić do £ 40,000 rocznie.

Warto podkreślić, iż dostawca ubezpieczeń społecznych i emerytur w AJ Bell, wzywa rząd, aby utrzymać obecną kwotę wolną od podatku.

Tom Selby, starszy analityk w firmie AJ Bell, powiedział:

„To nie ma żadnego sensu, że ktoś, kto wybiera opcję, gdzie płaci podatek po wejściu w życie nowych przepisów, będzie ogromnie karany w stosunku do osoby, która zdecyduje się na bezpłatną opcję podatkową”.

„Biorąc pod uwagę, że większość ludzie nie będzie zdawać sobie sprawę z nowych planów zmniejszenia MPAA, istnieje duże ryzyko, że duża liczba osób będzie przypadkowo przepłacać, a także zostanie obciążona niespodziewaną opłatą podatkową.

„Będzie tak przede wszystkim dlatego, że wszyscy zostaną automatycznie zakwalifikowani do programu przyzakładowych emerytur z minimalnymi składkami wynoszącymi osiem procent w roku 2019 „.

Ponadto dodał: „Rząd musi przestać majstrować przy tych przepisach i przyjąć, że te niesprawiedliwe regulacje nie będą spełniać swojego celu. Dlatego należy z nich zrezygnować”.

Klaudia S.

20 lutego 2017