Ostatnie dni na pożyczkę studencką. Jak ją dostać w UK

Ostatnie dni na pożyczkę studencką. Jak ją dostać w UK

 

W tym roku ponad milion studentów z Anglii i Walii złożyło już wnioski o finansowanie studiów, ale jeśli nie zrobiłeś tego jeszcze, wciąż masz czas, aby zgłosić swoją aplikację.

Możesz później zaktualizować informacje o kursie lub uczelni, ale najlepiej jak najszybciej złożyć wniosek, ponieważ otrzymanie wszystkich prawidłowych dowodów może potrwać sześć tygodni.

Ubiegasz się o finansowanie w zależności od tego, gdzie zwykle mieszkasz, a studenci z UE powinni złożyć wniosek także, gdy planują studiować w UK.

The Student Loans Company przetwarza wszystkie aplikacje dla studentów w Anglii i Walii.Studenci muszą ponownie ubiegać się o finansowanie swojego studenta za każdy rok finansowania.Uniwersytety i uczelnie są w stanie pobierać różne opłaty za różne kursy, do maksymalnej kwoty 9250 £ rocznie, którą ustala rząd.

Opłaty za studia są dostępne na pokrycie kosztów opłat uniwersyteckich i są wypłacane bezpośrednio na uniwersytet lub college.

Kredyty na utrzymanie są wypłacane bezpośrednio studentowi, aby pomóc w utrzymaniu kosztów utrzymania podczas studiów; takie jak jedzenie, zakwaterowanie i podróże. Na przykład, jeśli jesteś angielskim studentem mieszkającym z dala od domu w Londynie, możesz otrzymać pożyczkę na utrzymanie w wysokości do 11 354 funtów.

W Walii można uzyskać mieszankę dotacji i pożyczek, aby pomóc w pokryciu kosztów utrzymania, takich jak czynsz i rachunki.

Jednak kwota, jaką otrzymujesz jako student w pełnym wymiarze godzin, zależy od Twojego dochodu gospodarstwa domowego oraz miejsca zamieszkania i nauki. Na przykład dostajesz 10,124 £, jeśli mieszkasz poza domem i studiujesz w Londynie. Większość studentów studiujących w pełnym wymiarze godzin otrzyma dofinansowanie w wysokości co najmniej 1000 GBP.

Studenci w Anglii mogą ubiegać się o pożyczkę podyplomową w wysokości do 10 609 GBP, aby pomóc w pokryciu kosztów związanych z kursami rozpoczynającymi się po 1 sierpnia 2018 roku.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków można znaleźć na stronie: www.gov.uk/postgraduateloan.

Jeśli masz na utrzymaniu lub jesteś osobą niepełnosprawną, możesz kwalifikować się do dodatkowej pomocy w ramach głównego pakietu finansowego dla studentów, w zależności od okoliczności.

Co musisz złożyć?
Jeśli aplikujesz o finansowanie, powinieneś mieć pod ręką następujące informacje, aby zapewnić, że Twoje zgłoszenie zostanie przetworzone tak szybko, jak to możliwe:

• Numer paszportu w Wielkiej Brytanii

• Dane konta bankowego

• Numer ubezpieczenia społecznego, który można znaleźć na krajowej karcie ubezpieczenia lub liście, dowodzie wypłaty lub dokumencie podatkowym, takim jak P45 lub P60

• Szczegółowe informacje o kursie uniwersyteckim lub college’owym – wybierz kurs, który najprawdopodobniej rozpoczniesz, ponieważ w późniejszym czasie można łatwo zaktualizować swoje dane online.

 

Kiedy składasz wniosek online, powinieneś wydrukować i przesłać podpisany i datowany formularz deklaracji na podany adres, aby zaakceptować  warunki ubiegania się o finansowanie studentów. . Możemy przetworzyć Twój wniosek bez Twojej deklaracji, ale nie możemy Ci zapłacić, dopóki go nie wyślesz.

Ile zapłacisz
Twoje spłaty są powiązane z twoimi dochodami, a spłacasz je tylko wtedy, gdy twoje dochody przekraczają 25 000 £ rocznie. Twój pracodawca dokona spłat wynagrodzenia z twojego wynagrodzenia w każdym okresie rozliczeniowym, w którym twoje zarobki przed opodatkowaniem przekraczają próg tygodniowy lub miesięczny.

Opłaty są naliczane od dnia dokonania pierwszej płatności do momentu pełnego spłaty kredytu. Odsetki są dodawane do całkowitej kwoty, którą jesteś winien co miesiąc.Oprocentowanie oparte jest na brytyjskim indeksie cen detalicznych i będzie się różnić w zależności od okoliczności. Pełne informacje na temat stóp procentowych pobieranych podczas studiów i po opuszczeniu kursu można znaleźć na stronie: www.studentloanrepayment.co.uk

Pożyczki podyplomowe również podlegają spłacie, a stopy procentowe będą poddawane corocznemu przeglądowi poprzez dodanie 3% do wskaźnika cen detalicznych (RPI). Spłaty rozpoczną się, gdy pożyczkobiorca zarobi ponad 21 000 GBP.

Przydatne strony internetowe:

English students: gov.uk/studentfinance

Scottish students: saas.gov.uk

Northern Ireland students: studentfinanceni.co.uk

Jeśli potrzebujesz pomocy w swojej aplikacji możesz do nas zadzwonić – studenci w Anglii powinni zadzwonić pod numer 0300 100 0607, a studenci w Walii powinni zadzwonić pod numer 0300 200 4050. 

Zostało około juz tylko 16 dni. 

Konrad W

 

30 lipca 2018