Ostatnia bitwa o Brexit. Powszechne Wybory 12 grudnia

Ostatnia bitwa o Brexit. Powszechne Wybory 12 grudnia 2019 roku

 

Brexit czyli wyjście z UE przejdzie do historii gdyż wyjście trwa juz 2 lata.

23 czerwca 2016 roku odbyło sie referendum gdzie 17 400 000 milionow ludzi zagłosowało za Brexit, który mial sie odbyc 31.marca 2019 roku.

Niestety w Parlamencie sa posłowie którzy chcą Brexit ale też którzy reprezentują Bruksele dlatego gdy Pani May była Premierem Poslowie nie przegłosowali ani wyjście bez umowy ani umowe pani May.

Kilka tygodni temu partia Konserwatywna wymieniła Panią May poniewaz przegrała z kretesem wybory i to aż dwa razy. Partia Konserwatywa prowadzona przez pani May straciła w wyborach do Rad Miast aż 1040 radnych ale ostateczna kleska Premier May przyszła podczas wyborów do Parlamentu UE, gdzie wygrała Partia Brexit założona 3 tygodnie przed wyborami a Partia Konserwatywna dostała tylko 3 posłów. Pani May szybko ogłosiła dymisje.

Mamy więc nowego Premiera Borysa, który obiecał Brexit 31.pazdziernika 2019 niestety znów Posłowie nie zagłosowali ani na jego poprawiona umowe ani na wyjście bez umowy.

Dwa tygodnie temu Posłowie odrzucili przyspieszone wybory ale w mediach Premier Borys atakował Partie Pracy że przez nich jest chaos na wyspach dlatego wczoraj 29 pazdziernika znów posłowie głosowali za wyborami przyspieszonymi i mamy je w dniu 12 grudnia 2019 roku.

Wybory te to ostateczna bitwa o Brexit. 

Jesli wygra Partia Konserwatywna z dużą większościa plus Brexit Party – Uk wychodzi natychmiast

Jesli wygra partia Liberalno Demokratyczna z Partia Pracy – UK zostaje w UE będzie referendum 

Ostatnia opcja – rozłożenie ilości posłów identyczna jak teraz – czyli znów nie będzie niczego.

Teraz już nie co 4 lata sa wybory na wyspach ale co 2 lata gdyż pani May także ogłosiła przyspieszone wybory. Emigrancji i Polacy bez Brytyjskiego paszportu nie mogą brac udziału w wyborach tak samo jest w całej Unii Europejskiej że emigrant nie może wybierać Rządu danego kraju.

30 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *