Opuścili UK przez Brexit – 275 firm z branży bankowej i finansowej

Opuścili UK przez Brexit – 275 firm z branży bankowej i finansowej

 

Think New Financial zidentyfikował ponad 275 firm z branży bankowej i finansowej, które przeprowadziły się lub planują przenieść swoją działalność, personel, aktywa lub podmioty prawne do innych krajów europejskich przez Brexit.

Z tego około 800 miliardów euro zostało przeniesionych przez banki to prawie 10 procent brytyjskiego systemu bankowego.

65 miliardów USD zostało przeniesionych przez zarządzających aktywami i ta sama kwota została również przesunięta przez firmy ubezpieczeniowe.

Irlandia jest największym beneficjentem ogłoszenia Brexitu, a 100 firm przeniosło się do Dublina, a następnie do Luksemburga (60), Paryża (41), Frankfurtu (40) i Amsterdamu (32).

Badania wykazały również, że ponad 40 firm rozwija się do innych miast europejskich, poza miejscem, które wybrały jako centrum post-Brexit.

 

Zespół analityczny stwierdził niepewność polityczną od czasu referendum UE w czerwcu 2016 r., które zmusiło firmy do przygotowania się na Brexit bez transakcji bez okresu przejściowego.

William Wright, dyrektor zarządzający New Financial i jeden z autorów raportu, powiedział: „To nie jest Project Fear; to już się stało. Dodał: „Najwyższa liczba prawie na pewno zaniża zasięg Brexodusu.

„Patrzymy tylko na firmy, które publicznie powiedziały, co robią lub założyły nowy podmiot w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

„Prawdopodobnie istnieje wiele firm, które już prowadziły działalność w innych krajach UE i które przeniosły aktywa lub część ich działalności pod radar.”

Do banków o wysokim profilu do publicznego uznania należą aktywa ruchome, w tym Barclays, które uzyskały pozwolenie od sądu wyższej instancji na przesunięcie 164 miliardów funtów z Wielkiej Brytanii do jednostki z siedzibą w Dublinie. W rezultacie bank obiecał podwojenie liczby pracowników w stolicy Irlandii od 150 do 300.

Bank of America Merrill Lynch przenosi także 50 miliardów dolarów do Dublina, a także otwiera firmę handlową w Paryżu z 500 pracownikami.

Rywalizujące amerykańskie banki inwestycyjne, w tym Goldman Sachs, Morgan Stanley i Citigroup, otworzyły operacje handlowe we Frankfurcie.

Pan Wright uważa, że ​​aktywa będą nadal wyprowadzane poza Wielką Brytanię i ostrzegł:

„To jest faza pierwsza.

Obecnie nie uzgodniono żadnych warunków dotyczących warunków dostępu Wielkiej Brytanii do rynku UE po Brexit.

WNIOSEK:

Wielka Brytania słynie z tego że podatek za rozliczenie firmy płacisz nie co miesiac ale co roku. Wielkie zasiłki na dzieci , rodziny i darmowe lekarstwa.

W przypadku utraty wielkiego kapitału będzisze płacił podatek co miesiac aby Rząd miał co dawać ludziom.

 

 

11 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *