Opłaty płatności kartą kredytową, debetową zakazane od tego weekendu

Opłaty pobierane za płatności kartą kredytową i debetową zakazane od tego weekendu – jak możesz zaoszczędzić tysiące funtów.

 

Opłaty za karty kredytowe i debetowe są nieprzyjemną częścią zakupów. Powodem nałożenia opłaty za kartę kredytową jest zwykle fakt, że firmy muszą płacić bankowi, gdy klient korzysta z karty.

Jednak w ten weekend prawo się zmienia. Dyrektywa usług płatniczych (PSD2) sprawi, że od dnia 13 stycznia 2018 r. żadna firma nie będzie mogła naliczać dodatkowych opłat za korzystanie z karty debetowej lub kredytowej w UE.

Będzie to oznaczać, że opłaty, które wielu z nas widzi na aplikacjach za pośrednictwem których zamawiamy jedzenie na wynos i na biletach na koncerty, znikną.

Nowe przepisy są podobno wprowadzane do prawa Wielkiej Brytanii, w związku z czym Brexit nie ma na nie wpływu.

Od tej soboty nie będzie pobierana żadna opłata za płatność kartą debetową lub kredytową, w tym American Express i powiązane sposoby płatności, takie jak PayPal lub Apple Pay.

Lokalne rady, HMRC i DVLA będą musiały zmienić swoją politykę płatności.

Największe oszczędności można znaleźć na drogich zakupach, takich jak loty czy wakacje.

Stephen Barclay, sekretarz ekonomii skarbu państwa, powiedział: „Opłaty zdzierające z nas pieniądze nie mogą mieć miejsca we współczesnej Wielkiej Brytanii, dlatego właśnie dobiegają końca.

„Chodzi o uczciwość i przejrzystość, więc nie będzie więcej nieprzyjemnych niespodzianek przy kasie, tylko za korzystanie z karty.

„Z tych niewielkich opłat naprawdę można uzbierać sporo pieniędzy, a ta zmiana będzie oznaczać, że kupujący w całym kraju będą mieć trochę dodatkowej gotówki do wydania na rzeczy, które są dla nich ważne”.

Aby zabezpieczyć swoje wakacje w 2018 r., najbezpieczniejszą opcją jest rezerwacja kartą kredytową.

Konrad W

10 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK