Opłaty dla Brytyjczyków wjazdu do Europy, co z Polakami na wyspy ?

EUROPA

Opłaty dla brytyjczyków wjazdu do krajów Schengen, co z Polakami na wyspy ?

Ministrowie UE planują naliczenie opłaty dla Brytyjczyków aby odwiedzić Europe po Brexit.

Obecnie brytyjscy posiadacze paszportów Brytyjskich mogą podróżować po krajach UE bez konieczności ubiegania się o wizy krótkoterminowe jak i Europejczycy na wyspy.

Europejski plan,to opłata  10 Euro opłaty podróżowania do UE.

Propozycje Komisji Europejskiej mogą oznaczać, że po Brexit Brytyjczycy i inni obywatele spoza Europy będą musieli złożyć wniosek online i płacić.

Ministrowie spraw wewnętrznych UE, oraz British Home Secretary, Amber Rudd, rozważają aplikacje wizowe online do Europejskiego systemu co będzie także ochroną antyterrorystyczną.

European version of US visa waiver programme would charge all non-EU citizens to enter 26-country Schengen zone. Currently British passport holders can travel throughout EU member states without having to apply for short-term visas. A European plan under which Britons will face a £10 charge to travel to the EU after Brexit is to be discussed by interior ministers this week.


Podsumowanie:

Wizy online i opłata będzie obciążeniem dla Brytyjczyków podróżujących do krajów Europy, ale też jeśli Wielka Brytania nałoży wizy online dla osób przyjeżdżających na wyspy będzie i obciążeniem dla tych osób. Jedno jest pewne osoby mające problemy z prawem w krajach unijnych i będą chciały wjechać na Wyspy Brytyjskie jak dzieje się to teraz, już tak łatwo nie wjadą. Systemy komputerowe od razu wychwycą taką osobę tak więc bezpieczeństwo w Wielkiej Brytanii na pewno się podniesie.

Oczywiście dostanie wizy turystycznie nie daje od razu możliwości pozwolenia na pracę jak i zasiłków.

Konrad W

19 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka