Opłata 1000 funtów za pracownika z EU, pomysł na zatrzymanie emigracji

Opłata 1000 funtów za pracownika z Unii, pomysł Home Office

 

Rząd poważnie rozważa nałożenie £ 1000 opłaty za każdego zatrudnionego emigranta z krajów  Unii Europejskiej na brytyjskich pracodawców po Brexit, ujawnił minister emigracji.

The government is seriously considering imposing a £1,000-a-year levy on every European Union skilled worker recruited by British employers after Brexit, the immigration minister has disclosed.

Home Office minister Robert Goodwill powiedział że opłata za pracownika z EU będzie pomocna dla brytyjskich pracowników którzy są pomijani przez pracodawców na rzecz emigrantów.

Home Office minister Robert Goodwill told peers that the “immigration skills levy” could be introduced for EU migrants and would “be helpful to British workers who feel they are overlooked” in favour of migrants.

Zasugerował także że obecne przepisy rekrutacji osób do pracy z poza Unii Europejskiej na określony czas będą miały zastosowanie także dla pracowników z krajów Unii Europejskiej. 

Powiedział także że opłata miała by być wprowadzona jeszcze w tym roku.

W kwietniu tego roku chcemy wprowadzić wniesienie opłaty imigracyjnej wykwalifikowanych pracowników spoza UE. Jeśli chcesz zatrudnić indyjskiego programistę komputerowego na czteroletni kontrakt będzie opłata w wysokości £ 1,000 rocznie. Tak więc za pracownika na  czteroletni kontrakt, pracodawca będzie musiał zapłacić 4000 funtów opłaty imigracyjnej. Plan ten dotyczyć będzie osób z spoza UE ale zasugerowano nam, że może być stosowany do osób z UE.

Jedynie z programu mają być pominięci pracownicy do rolnictwa która to w 95% jest obstawiana przez pracowników z Unii Europejskiej.

Minister powiedział że opłata 1000 funtów będzie dotyczyła pracowników na kontrakt minimum rok natomiast pracownicy do rolnictwa będą mieli pozwolenie tylko na pracę do 6 miesięcy.

 Minister imigracji powiedział dosadnie że wynik Brexit oznacza, że wyborcy już jasno określili co oczekują, ograniczenie emigracji z UE których to zatrudniają pracodawcy w Wielkiej Brytanii.

Minister powiedział także że pracodawcy współpracują z Home Office i razem mają wypracować system aby zwiększyć miejsca pracy dla rodzimym mieszkańców.

Podsumowanie:

Zmiany po Brexit na pewno będą, bo po to był Brexit czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ryzykują wyjście z krajów Unijnych aby zatrzymać emigrację a wystarczyłoby aby Donald Tusk dał dobrą ofertę Davidowi Cameronowi w zatrzymaniu emigracji. Ale on chciał pokazać kto tutaj Rządzi i pokazał bo straszył ich upadkiem i karami.

Teraz Brytania wychodzi z UE. Merkel nałożyła teraz 5 letni okres oczekiwana na zasiłki w Niemczech a szef Unii  Tusk siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Jedni mogą drudzy nie, ale rozlane mleko czyli wyjście Brytanii z unii będą musieli wypić wszyscy ludzi z Europy.

1000 funtów to duża suma nie dla pojedynczego pracownika ale dla firmy która np. zatrudnia 60 emigrantów z Unii Europejskiej bo to już 60 000 funtów na rok. Jak będzie po wyjściu z EU już niedługo się dowiemy trzeba pamiętać że ograniczenie emigracji może być wcześniej w Wielkiej Brytanii bo za 3 lata wybory na wyspach więc partie będą prześcigać się w pomysłach.

Polska potrzebuje pracowników więc zatrzymanie wyjazdu tych ludzi na wyspy będzie pomocne Rządowi w Warszawie gorzej dla Bułgarii i Rumunii która dalej jest jednak biednym rejonem.

Konrad W

11 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. BZDURY!! Nigdzie nie można się doszukać jakiejkolwiek wzmianki na temat tego że ma to dotyczyć pracowników z EU!!

Komentowanie jest wyłączone.