Oktawiusz Burblis groził chłopcu poderżnięciem gardła Dundee

Oktawiusz Burblis groził chłopcu poderżnięciem gardła Dundee

 

Mężczyzna wykręcił rękę 12-letniego chłopca i groził, że poderżnie mu gardło, na ulicy w Dundee.

Oktawiusz Burblis wygiął palec chłopca i wykręcił rękę w opisanym przez szeryfa ataku jako „straszliwy”. Burblis z Chalkhill Court przyznał, że 1 listopada na Kirk Street w Lochee zaatakował chłopca, groził, że poderżnie mu gardło i chwycił go, wygiął palec i wykręcił rękę. 29-latek przyznał dalej, że w tym samym dniu, w Adamson Court, Kirk Street, posiadał kokainę, narkotyk klasy A.

Przemawiając przez tłumacza, Polak przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Nie przyznał się do kradzieży roweru posiadanego przez 11-latka w tym samym dniu na Kirk Street, co zostało zaakceptowane przez zastępcę oskarżyciela publicznego Joanne Smith.

Obrońca Anika Jethwa prosząc o zwolnienie za kaucją, powiedziała sądowi:

„Jest to poważne przestępstwo, ale oskarżony nie podlega żadnym nakazom sądowym, nie jest na kaucji i chociaż ma pewne wcześniejsze wyroki na koncie, żadne z nich nie ma analogicznej natury. Był bardzo pijany i niewiele z tego pamięta.

„Chłopiec nie był mu znany, a on jest bardzo skruszony i bardzo żałuje swoich czynów, nie może przypomnieć sobie, że zachował się w ten sposób. „W końcu przyszło mu do głowy, że potrzebuje pomocy, by zająć się swoim zachowaniem.

Słysząc, że czas popełnienia przestępstwa przypada na 19.15, Szeryf Reekie powiedział Burblisowi, że wyznacza mu godzinę policyjną, zatrzymując go w domu codziennie od 19:00 do 7:00 rano i odroczył wyrok do 6 grudnia.

Katarzyna Cz/ photo/eveningtelegraph

 

 

9 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja